Književno veče Aleksandre Marilović

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Književno veče Aleksandre Marilović

Novi Grad - Pjesnikinja Aleksandra Marilović, koja je prošle godine dobila nagradu “Stražilovo” za najbolju prvu samostalnu knjigu poezije mladih autora, održala je književno veče u Novom Gradu, prenose agencije.

Marilovićeva je govorila stihove iz zbrike “Miraz u zvijezdama”, koja je objavljena prošle godine u izdanju “Brankovog kola” iz Sremskih Karlovaca.

- Svaki pisac nalazi inspiraciju u svakodnevnom životu, brigama i sitnicama koje ga okružuju - rekla je Marilovićeva.

Gosti književne večeri bili su pisci iz Novog Grada Irena Bera koja je sa Marilovićevom 2011. godine objavila knjigu “Dvopjev”, te Kristina Plavšić i Veselin Šindrak.

Aleksandra Marilović rođena je 1986. godine u Derventi, diplomirala je na banjalučkom Filološkom fakultetu, a zaposlena je kao bibliotekar u Elektrotehničkoj školi u Prijedoru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.