Kusturica: Režirao bih seriju o Nemanjićima

Telegraf.rs
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kusturica: Režirao bih seriju o Nemanjićima

Beograd - Proslavljeni srpski režiser Emir Kusturica kaže da bi veoma rado režirao televizijsku seriju o srpskoj srednjovjekovnoj dinastiji Nemanjić, koja bi se emitovala na Javnom servisu Srbije, piše portal Telegraf.rs

On kaže da je za snimanje takve serije potrebno izdvojiti ogromnu svotu novca, ali da bi je ipak trebalo snimiti jer je "neophodna Srbiji".

 - Za snimanje kvalitetne serije takvog formata neophodno je obezbjediti velika materijalna sredstva, naći odgovarajuće lokacije, adaptirati ih, veliki je to posao. Ipak, ne treba odustati od takve zamisli, jer je jedna takva serija i te kako potrebna Srbiji - objašnjava Kusturica.

Na pitanje da li bi prihvatio učešće u seriji i da li bi režirao jedan takav poduhvat, Kusturica s Mokre Gore poručuje: "Naravno da bih prihvatio i volio da režiram jednu takvu seriju, bila bi mi čast!

Direktor Javnog servisa Aleksandar Tijanić pohvalio je ideju, ali dodaje da je ona finansijski kompleksna za izvođenje.

- To je odlična ideja. Mi sada radimo seriju o Karađorđevićima i kada je završimo, zašto ne bismo emitovali i program o dinastiji Nemanjić? Naravno, RTS to finansijski ne bi mogao sam, jer je to milionski projekat. Takvu seriju trebalo bi da finansiraju zajedno država, velike kompanije i RTS. Mi bismo svakako hteli da je prikazujemo - kaže Tijanić.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.