Foto: Žena i tinejdžer žrtve saobraćajki na putevima u BiH
Banjaluka - Dvije osobe su poginule, a šest je povrijeđeno u odvojenim saobraćajnim nesrećama koje su se proteklog vikenda dogodile na području Prijedora, Pala i Sarajeva.
Mirjana Tankosić (57) iz Banjaluke preminula je u prijedorskoj bolnici od povreda koje je zadobila u sudaru njenog "pasata" sa "reno meganom" kojim je upravljao A. H. (36) iz Prijedora u mjestu Gornji Garevci kod Prijedora. Nesreća se dogodila u nedjelju oko 21 čas.
U Policijskoj upravi Prijedor, navodeći inicijale, rekli su da je policija obavila uviđaj zajedno sa dežurnim tužiocem s ciljem utvrđivanja uzroka ove saobraćajne nesreće.
U policiji nisu iznosili više detalja o ovom slučaju.
Prema nezvaničnim informacijama, vozač "reno megana" u trenutku nesreće bio je pod uticajem alkohola. Povrijeđenu ženu iz vozila izvukli su vatrogasci.
Iste večeri u sudaru "džete" kojom je upravljao N. L. sa Pala i "fijata" za čijim je volanom bio M. P. iz Foče život je izgubio osamnaestogodišnji suvozač u "džeti". Identitet nastradalog nije poznat.
Prema nezvaničnim informacijama, do nesreće je došlo kada je vozač "džete" tokom preticanja drugog vozila udario u "fijata" koji je dolazio iz suprotnog smjera.
Suvozač u "džeti" od zadobijenih povreda je preminuo dok su vozači oba vozila prošli sa lakšim povredama.
U Policijskoj upravi Istočno Sarajevo rekli su da je policija obavila uviđaj i da će uzrok ove saobraćajne nesreće biti poznat nakon istrage.
Osim ovih nesreća, proteklog vikenda na putevima BiH dogodile su se još tri saobraćajke u kojima je povrijeđeno šest osoba.
Da su nesreće svakodnevna pojava na putevima BiH govori podatak da se juče u mjestu Čevljanovići kod Sarajeva, u vožnji i to tokom preticanja drugog vozila, zapalio kamion.
Na sreću, niko nije povrijeđen, a vatra je progutala veći dio kamiona. Vozač je uspio da se zaustavi i pozove vatrogasce. Kako je došlo do zapaljenja biće naknadno utvrđeno.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.