Vlasnika Marakane pretukli na smrt

N. T.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vlasnika Marakane pretukli na smrt

BANjALUKA - Policija je uhapsila Duću S. (25) i Čedu G. (35) zbog sumnje da su u nedjelju pretukli vlasnika ugostiteljskog objekta "Marakana" Radenka Cvijića (42) u mjestu Donje Zablaće kod Ribnika koji je preminuo od povreda, saznaje "Glas Srpske" u banjalučkom Centru javne bezbjednosti, iz kojeg su naveli samo inicijale osumnjičenih.

Napadači su pretukli i Radenkovu suprugu Tanju Cvijić, koja je zadobila povrede. U ovom napadu zajedno sa dvojicom osumnjičenih učestvovao je i jedan maloljetnik.

Prema nezvaničnim informacijama, Duća, Čedo i jedan maloljetnik napali su bračni par Cvijić u njihovom ugostiteljskom objektu "Marakana". Napadu je navodno prethodila svađa, a osumnjičeni su supružnike Cvijić tukli drvenom letvom. Oni su ovom prilikom porazbijali i sav inventar u lokalu.

Supružnici Cvijić su prebačeni u banjalučki Univerzitetski centar, gdje je juče usljed zadobijenih povreda Radenko preminuo na Odjeljenju hirurgije.

U banjalučkom Okružnom tužilaštvu, navodeći inicijale dvojice uhapšenih, potvrdili su da se oni sumnjiče za napad na Cvijiće.

- Tužilac je naložio da se uradi obdukcija tijela stradale osobe, te da se preduzmu sve potrebne istražne radnje i mjere na rasvjetljavanju okolnosti navedenog događaja-rekla je portparol banjalučkog Okružnog tužilaštva Maja Đaković-Vidović.

Ona je dodala da će osumnjičene osobe biti predate na ispitivanje tužiocu u područnoj kancelariji u Mrkonjić Gradu. Đakovićeva nije mogla da navede za koja krivična djela se terete osumnjičeni jer će to da odluči tužilac poslije saslušanja. Ona je kazala da će saslušanje najvjerovatnije biti obavljeno danas.

Motiv napada nije saopšten ni iz policije ni iz tužilaštva.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.