Vezani, pretučeni i opljačkani

Sanja Amidžić Foto: A.Čavić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vezani, pretučeni i opljačkani

Laktaši - Policija traga za dvojicom razbojnika koji su pretukli i opljačkali stariji bračni par Petra (82) i Milju (83) Ljepojević na njihovom porodičnom imanju u Aleksandrovcu kod Laktaša.

U Okružnom tužilaštvu Banjaluka potvrdili su da se razbojništvo dogodilo u noći između nedjelje i ponedjeljka, 16. i 17. avgusta, oko jedan čas poslije ponoći.

Kako saznajemo, razbojnici su na imanje Ljepojevića došli preko obližnje njive koja je zasađena kukuruzom. Kada je pas zalajao usred noći nesrećni Petar izašao je iz kuće i krenuo da obiđe štalu koja je u neposrednoj blizini.

- Čim je on prošao iza šupe, dvije osobe su iz mraka skočile na njega i počele da ga tuku. Dok su batinali nesrećnog starinu vikali su: "Daj pare". Pošto im nije rekao gdje ima novca oni su ga izudarali po glavi i tijelu, a potom su mu kaišem vezali noge i ruke. Zatvorili su ga u šupu - priča kćerka Ljepojevića Mirjana Ljubičić.

Dodala je da su razbojnici tada otišli u kuću, vezali Milji ruke na leđa i uz prijetnju da će je ubiti tražili da im preda sav novac što ima.

- Majka je rekla gdje je novac. Sve su razbacali. Našli su 600 maraka, ali im je to bilo malo pa su pretresli i krevet na kojem je ležala. Kada je rekla da nema više novca oni su pobjegli - ispričala je kroz suze Mirjana.

Dodala je da je Petar tokom noći uspio da odveže noge i dođe do kuće.

- Pronašla sam ih vezanih ruku u ponedjeljak, 17. avgusta, oko 18 časova. Bili su preplašeni, izmoreni i gladni - kazala je Ljubičićeva.

Povrijeđenima je ljekarska pomoć ukazana u Domu zdravlja u Laktašima, nakon čega je Petar zbog težine povreda zbrinut na Univerzitetskoj bolnici - Klinički centar Banjaluka, dok je Milja poslata na kućno liječenje.

Druga kćerka Ljiljana Bojić ne može da vjeruje šta se desilo njenim roditeljima.

- To su stariji ljudi. Nikada se ni sa kim nisu posvađali pa zar sada ne mogu mirno živjeti svoje staračke dane. Plašim se da će ih ovo ubiti - kazala je kroz suze Bojićeva.

U Univerzitetskoj bolnici - Klinički centar Banjaluka, navodeći inicijale, juče su rekli da je zdravstveno stanje pacijenta Petra Ljepojevića stabilno.

- Pacijent je smješten na Kliniku za neurohirurgiju i u toku su dodatne pretrage - kazali su iz ove zdravstvene ustanove.

Komšije

Komšije bračnog para Ljepojević su u šoku otkad su čule šta se desilo u njihovom mjestu.

- Petar i Milja su stariji ljudi. Godinama smo komšije i nikada nismo imali problema. Petar je penzioner i imaju nekoliko ovaca i koza, od čega i žive. Nije mi jasno ko bi mogao napasti tako čestite, ali ne bogate ljude - kazala je komšinica koja nije željela da joj objavimo ime.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.