Vehabija na slobodi uz mjere zabrane

N. T.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vehabija na slobodi uz mjere zabrane

Banjaluka - Državljaninu Norveške Zikriji Krkiću (41), koji je optužen za ubistvo Muharema Balića i Almira Redžića, ukinut je pritvor, ali uz određene mjere zabrane.

Prema odluci Okružnog suda u Banjaluci, mjere zabrane predviđaju: zabranu napuštanja boravišta kuće u Trnopolju bez dozvole suda, oduzimanje pasoša, lične karte i vozačke dozvole uz zabranu putovanja. Optuženom je zabranjeno posjećivanje određenih mjesta i sastajanje sa osobama koje su do sada saslušane kao svjedoci. Obavezan je i da se tri puta sedmično javlja u Policijsku stanicu Kozarac.

Optužnica Krkića tereti da je 28. jula prošle godine, pola časa prije ponoći, u ugostiteljskom objektu "San" u Trnopolju ubio Balića i Redžića iz Prijedora. U njih je ispalio više od deset metaka iz automatske puške. Njihova tijela pronašao je vlasnik pomenutog kafića Irfan Redžić, koji je čuo pucnjavu. Krkić je u Trnopolju poznat po tome što je dovođen u vezu sa vehabijskim pokretom.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.