Vatra oštetila tri poslovne zgrade

Nebojša Tomašević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vatra oštetila tri poslovne zgrade

SARAJEVO - Požar koji je buknuo u nekoliko poslovnih zgrada u Kolodvorskoj ulici u Sarajevu pričinio je veliku materijalnu štetu, a povrijeđenih nije bilo.

Portparol MUP-a Kantona Sarajevo Irfan Nefić potvrdio je da je požar izbio u srijedu oko ponoći i ugašen je oko 1.44 časa.

- Požar je buknuo na objektu firme "Ramaglas" u Kolodvorskoj ulici i proširio se na firme "Jusk", "Mobile medija" i nekoliko ostalih poslovnih objekata. Uzrok požara i šteta biće poznati tek poslije neophodnih vještačenja i istrage - kazao je Nefić.

On je juče dodao da će uviđaj biti obavljen kada to dozvole uslovi, odnosno kada se ohladi zgarište.

U preduzeću "Ramaglas" juče su "Glasu Srpske" rekli da ne mogu da govore o ovom događaju dok se ne završi istraga.

- Komisije i  uviđajne ekipe su na terenu i tek kad oni završe svoj posao moći ćemo nešto da kažemo - rekli su u ovom preduzeću.

Juče je iz preduzeća "Intereks", koje je u blizini mjesta gdje je izbio požar, saopšteno da njihov supermarket nije pretrpio nikakva oštećenja i da nesmetano radi.

U gašenju požara učestvovalo je 17 vatrogasnih vozila i 38 vatrogasaca.

Tokom jučerašnjeg dana vatrogasci su bili na terenu, jer požarište nije u potpunosti ugašeno i iz njega je tinjala vatra.

To je bio i razlog što dežurni kantonalni tužilac i sudski vještak protivpožarne zaštite nisu mogli da obave uviđaj u srijedu ujutro.

- Vještak je odmah ujutro izlazio na mjesto događaja, ali je ocijenjeno da nisu stečeni bezbjednosni uslovi za obavljanje uviđaja - rečeno je u sarajevskom tužilaštvu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.