''Ulovio'' ga otac: Osumnjičeni za vrbovanje djevojčice predat Tužilaštvu

V. Ž.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Tužilaštvo Kantona Sarajevo i Amel Alihodžić Foto: Avaz | Tužilaštvo Kantona Sarajevo i Amel Alihodžić

SARAJEVO - Osumnjičeni Amel Alihodžić, koji je jutros, 12. novembra, uhapšen zbog sumnje da je pokušao da vrbuje djevojčicu za zadovoljenje polnih potreba, pokušaja iskorištavanja djeteta radi pornografije i upoznavanje djeteta sa pornografijom, predat je u nadležnost Tužilaštva Kantona Sarajevo.

- Nakon što ga ispita postupajući tužilac, odlučiće o daljim mjerama - saopšteno je Tužilaštva KS.

Alihodžića sumnjiče da je navedena krivična djela počinio na štetu djevojčice od 13 godina.

Podsjetimo, federalni mediji jutros su objavili da je Alihodžić uhapšen zbog sumnje da se dopisivao sa djevojčicom koju je pokušavao nagovoriti na polni odnos.

Kako “Avaz” piše, maloljetnica je prijavila svom ocu da je dobila poruku sa nepoznatog broja na Viber, pa nije pročitala ništa od degutantnog sadržaja koji je muškarac poslao.

Nezvanično, Amel Alihodžić je od početka bio upoznat da se dopisuje s djevojčicom od 13 godina, no to ga nije spriječilo da nastavi slati neprimjerene poruke i ugovara sastanak.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.