Uhapšeni zbog 64 kilograma marihuane

Goran Obradović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Uhapšeni zbog 64 kilograma marihuane

Banjaluka - Petar Subotić i Duško Gibača iz Gradiške, kod kojih je policija u ponedjeljak pronašla 63,72 kilograma marihuane, predati su juče u nadležnost Okružnog tužilaštva u Banjaluci.

Vrijednost zaplijenjene marihuane na crnom tržištu iznosi više od 200.000 maraka, a ako bi se prodavala na gram, ta vrijednost bi bila mnogo veća.

Do zaključenja ovog broja "Glasa Srpske" njih dvojica su se nalazili u Okružnom tužilaštvu Banjaluka na saslušanju, pa nije bila donesena odluka o prijedlogu pritvora.

Načelnik Centra javne bezbjednosti Banjaluka Mladen Marić rekao je juče na konferenciji za novinare, navodeći inicijale osumnjičenih, da su oni privedeni u ponedjeljak oko 14.40 časova u Gradišci u sklopu policijske akcije "Plantaža 2012".

- Istog dana po naredbi Osnovnog suda Gradiška policija je pretresla stambene i pomoćne objekte koje koriste osumnjičeni. Tom prilikom pronađeno je i oduzeto 63,72 kilograma marihuane, digitalna vaga, vojnička puška "M-48" i šest mobilnih telefona sa SIM karticama - istakao je Marić.

Protiv Gibače biće podnesen izvještaj zbog nedozvoljene proizvodnje i prometa opojne droge i nedozvoljenog držanja oružja, a protiv Subotića zbog nedozvoljene proizvodnje i prometa opojne droge.

Gibača i Subotić odranije su poznati policiji zbog sličnih krivičnih djela.

Subotić je bio privođen zbog trgovine narkoticima. Zbog istog krivičnog djela u Njemačkoj je bio osuđen na zatvorsku kaznu.

- Ova akcija pripremana je duži period i prilikom pretresa određena količina droge već je bila pripremljena za transport. Pronađena su i mjesta gdje su sadili i sušili marihuanu - rekao je Marić.

On je dodao da će istraga u ovom predmetu biti nastavljena kako bi se utvrdilo da li su imali saradnika prilikom sađenja ili prodaje droge.

Marić je pohvalio rad Policijske stanice Gradiška, koja je sama sprovela ovu akciju.

Izvor blizak istrazi ispričao je da policija sumnja da su Gibača i Subotić drogu uzgajali duži period i da su imali obezbijeđeno tržište.

- Oni su marihuanu sadili u plastenicima na imanju, a potom je sušili u potkrovlju pomoćnog objekta. Posjedovali su i improvizovanu laboratoriju. Prema prvim informacijama, jedan dio marihuane su planirali da prebace van granice, a jedan dio bio je namijenjen domaćem tržištu - rekao je pomenuti izvor.

Ova zapljena marihuane jedna je od najvećih na području CJB Banjaluka, a najveća je u ovoj godini.

"Hobotnica"

Petar Subotić, koji je u ponedjeljak uhapšen u sklopu akcije "Plantaža 2012", pominjan je i u akciji "Hobotnica" koja je sprovedena u martu prošle godine.

U ovoj akciji policija je zaplijenila 12,2 kilograma skanka i jednu od najbolje opremljenih laboratorija na ovom prostoru koja je godišnje mogla da proizvede i do 300 kilograma skanka.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.