Foto: Agencije
| Ilustracija
BEOGRAD - Dva muškarca uhapšena su u Novom Pazaru nakon što je radnik iz Turske pao na gradilištu stambenog objekta i preminuo usljed zadobijenih povreda.
Uhapšeni su M. D. (36) iz Novog Pazara i državljanin Turske M. S. (55) koje se sumnjiče za krivična djela teška djela protiv opšte sigurnosti i falsifikovanje isprave, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije.
Kako objašnjavaju u MUP-u, sumnja se da je do pada radnika na gradilištu došlo zbog nepoštovanja propisa o bezbjednosti i zdravlju na radu i da su odgovorni nadležnima dostavljali neistinitu dokumentaciju o izvođenju radova.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Osnovnom tužilaštvu u Novom Pazaru.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.