Foto: Uhapšen sin osumnjičen da je raskomadao oca i tijelo bacio u jezero
ŠABAC - Šabačka policija uhapsila je Dejana Ilića (28) osumnjičenog da je u porodičnoj kući u selu Vukošić kod Vladimiraca sjekirom ubio oca Radovana (53), a zatim njegovo tijelo isekao, stavio u dvije torbe i džak i bacio u Tabanovačko jezero.
On je osumnjičen da je zločin počinio 28. februara, a nestanak Rada I. prijavljen je sljedećeg dana.
Zločin je rasvjetljen samo nekoliko stati nakon što je juče u Tabanovačkom jezeru, šest kilometara udaljenom od Šapca, nađeno raskomadano tijelo.
Torbe u kojima su bili dijelovi tijela našla su dvojica ribara, i o tome odmah obavjestila policiju.
Šabačka policija potvrdila je danas da je uhapsila Dejana Ilića (28) zbog sumnje da je ubio oca Radovana i njegovo raskomadano tijelo bacio u vještačko jezero Tabanović, kod Šapca.
Telo Radovana Ilića bilo je potopljeno u plićem dijelu jezera.
Prema navodima policije, Dejan Ilić ubio je oca kobnog dana oko 20 sati nakon svađe u porodičnoj kući upotrebivši oštar predmet.
Policija je takođe navela da je on odvojio od tijela ruke i noge i tako ga transportovao putničkim vozilom do jezera.
Sutradan je prijavio nestanak oca.
Dejan Ilić je uhapšen neposredno nakon obavljenog uviđaja i određeno mu je 48 časovni pritvora.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.