Foto: Uhapšen bračni par iz Sarajeva koji je odžepario banjalučane za 13.300 KM
BANjALUKA- Bračni par iz Sarajeva Džindo Sabaheta (60) i Mirsad (59) uhapšeni su zbog sumnje da su u posljednjih godinu dana ukrali oko 13.300 KM na području Banjaluke, potvrđeno je "Glasu Srpske".
Sabaheta je, kako nezvanično saznajemo, koristila nepažnju kupaca u buticima i tržnim centrima te im iz torbe krala novčanike. Nju bi suprug sačekao kolikoma ispred objekta i odvezao na novu lokaciju.
- Nakon što bi uzeli novac, novčanike bi bacili u prvu kantu za đubar. Sabaheta je od ranije poznata policiji - kazao je izvor blizak istrazi.
U Policijskoj upravi Banjaluka kazali su, navodeći inicijale, da Sabahetu terete za krađe, a Mirsada za pomaganje.
- S.Dž. je osumnjičen da je od juna 2018. do decembra 2019. godine izvršilo sedam krađa na području Banjaluke, a koje se odnose na krađe novčanika sa ukupnom materijalnom štetom od oko oko 13.300 KM - rekli su u policiji.
Ovaj bračni par Džindo uhapšen je u zajedničkoj akciji banjalučke i dobojske policije "Džep".
J. S.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.