Ubio bivšu suprugu, pa se predao policiji

Nebojša Tomašević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ubio bivšu suprugu, pa se predao policiji

TUZLA - Mevludin Jahić (38) juče je oko dva časa u ulici Amalije Lebeničnik broj 10, u blizini međugradske autobuske i željezničke stanice u Tuzli, pajserom provalio u stan i ubio bivšu suprugu Fetihu Jahić (34) zadavši joj više smrtonosnih uboda nožem, javili su federalni mediji.

"Glas Srpske" saznaje da se poslije ubistva Jahić predao policiji govoreći: "Predajem se! Ja sam svoje obavio".

Drama u stanu Fetihe Jahić, koja se razvodila od Mevludina, počela je u utorak oko 21 čas.

Prema pričama najbližih komšija ubijene, Mevludin je tada došao do stana svoje supruge u kojem je ona živjela sa njihovom maloljetnom kćerkom M. J. (17), a potom je uslijedila kraća svađa.

Komšije svjedoče da je on napustio stan kada su ispred zgrade došla dva policajca, koje je pozvala Fetiha.

Prema nezvaničnim informacijama, nesrećna žena uspjela je da pozove policiju prije nego što je Jahić provalio u stan.

Međutim, policijska patrola koja je izašla na mjesto događaja nije bila u mogućnosti da uhapsi napadača jer je bio naoružan.

Pozvali su u pomoć specijalnu jedinicu Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, ali je prije nego što su oni stigli, Jahić ubio svoju suprugu, dok su dva policajca  pojačanje  čekala ispred zgrade.

Kćerka ubijene, koja se nalazila u stanu, uspjela je da se spase bijegom preko balkona.

U MUP-u Tuzlanskog kantona potvrđeno da je napadač  kod sebe imao  pištolj iz kojeg je ispalio nekoliko hitaca.

Uviđaj na mjestu zločina obavili su službenici Odjeljenja kriminalističke policije MUP-a Tuzlanskog kantona i kantonalni tužilac Hajrudin Mujanović.

- Dežurni tužilac je izdao naredbe za uzimanje parafinske rukavice, tjelesni pregled i nalaz krvi i urina od osumnjičenog, te da se obave balistička vještačenja i prikupljanje bioloških tragova na mjestu događaja. Izdata je i naredba za obdukciju mrtvog tijela - rekao je za tuzlanski portal "TIP.ba" portparol Tužilaštva Tuzlanskog kantona Admir Arnautović.

Istraga o ovom ubistvu je u toku.

Ranije prijetio

Prema kazivanju komšija, Jahić je i ranije prijetio bivšoj supruzi Fetihi. Ona je s kćerkom živjela u iznajmljenom stanu.

Kao motiv ove tragedije spominje se velika ljubomora Mevludina Jahića, nastala nakon što ga je supruga napustila i zajedno s kćerkom otišla da živi kao podstanar.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.