Foto: Ubijen vlasnik CM kozmetik
Zenica - Policija traga za nepoznatom osobom koja je u utorak popodne ubila biznismena Jozu Kafadara (69) iz Viteza na njegovom porodičnom imanju u selu Šušanj kod Zenice.
Kafadar, koji je vlasnik preduzeća "Ovnak" iz Viteza, ubijen je u utorak oko 16 časova na svom imanju. Prema jednoj verziji događaja, ubijen je dok je jahao konja. Prema drugim pričama, on je išao pored konja kad su u njega ispaljeni smrtonosni hici. Navodno je pogođen sa dva metka u grudi, a potom ovjeren sa dva metka u leđa.
Prema nezvaničnim informacijama, poslije ubistva policija je privela više osoba na saslušanje.
- Uglavnom je riječ o mještanima pomenutog sela i policija provjerava da li su u utorak vidjeli neku nepoznatu ili sumnjivu osobu. Za sada policija nema osumnjičenih za ovo ubistvo - rekao je naš izvor.
Mještanin sela Šušanj Ivan Marković rekao je da je poslije ubistva dao izjavu u Policijskoj stanici, a ostao je tu do ponoći.
- Ispričao sam da sam čuo kako Kafadar nekom govori: "Nemoj me ubiti, molim te", a potom su se čula četiri hica. Jozo je bio veoma dobar čovjek i biznismen i ne znam ko bi mogao da ga ubije - ispričao je Marković.
Kafadarov sin Drago rekao je da je bio na putu i poslom se zadržao u firmi u Vitezu kada ga je pozvala policija i rekla šta se desilo.
- Otac je imao običaj da trenutke odmora provodi jašući konja na porodičnom imanju u Šušnju. Nije mi poznato na koji način i sa koliko hitaca je ubijen, ali mi je rečeno da se to dogodilo za vrijeme jahanja i da su mještani primijetili kako leži te pozvali policiju - kazao je Drago Kafadar.
Mještani su rekli da nisu primijetili ništa neobično, a i pokojni Jozo je sa svima bio u dobrim odnosima. On i sinovi Drago, Vlatko i Anto živjeli su u Šušnju do početka proteklog rata, odakle su izbjegli u Vitez gdje su osnovali firmu "Ovnak". Prema prvim informacijama, ubistvo se ne može dovesti u vezu sa eventualnim pokušajem razbojništva.
Bio sam na stepeništu kad je zemlja udarila u kuću i ne znam da li me ona ili strah odbacio u stranu, ispričao Matić
Preduzeće "Ovnak" je veliki trgovački lanac koji u svom sastavu, osim firme "CM kozmetik" marketi, ima i preduzeća koja zastupaju nekoliko autobrendova, trgovačke firme, prostore, farme i poljoprivredna dobra.
Članovi porodice Joze Kafadara poznati su i kao učesnici svih humanitarnih akcija. Jedan od njegovih sinova, Anto poginuo je u saobraćajnoj nesreći polovinom aprila 2012. godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.