Turkovićev saradnik osumnjičen za iznudu

Goran Obradović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Turkovićev saradnik osumnjičen za iznudu

SARAJEVO - Senad Kobilić (46) i Nermin Čehajić uhapšeni su juče oko 13 časova ispred ugostiteljskog objekta "Sloga" u Sarajevu zbog sumnje da su počinili krivično djelo iznude protiv više osoba, potvrđeno je u policiji. Hapšenje su obavili pripadnici federalnog Ministarstva unutrašnjih poslova.

Hapšenje je navodno uslijedilo ubrzo poslije počinjenog krivičnog djela, nasred ulice u centru grada. Policija je odmah nakon hapšenja pretresla i Kobilićev džip "BMW", a  na mjestu gdje je počinjeno krivično djelo pronađena je veća količina novca, ali za sada nije poznato o kojem iznosu je riječ.

Do zaključenja ovog broja "Glasa Srpske" u Tužilaštvu Kantona Sarajeva nije bila donesena odluka da li će im biti predložen pritvor. Drugi detalji nisu saopšteni.

Kobilić je odranije poznat policiji zbog dovođenja u vezu sa brojnim krivičnim djelima i osuđen je više puta na zatvorske kazne.

On je još u aprilu 2004. godine privođen u policiju zbog dovođenja u vezu sa eksplozijom u stanu Zijada Turkovića, koja je bila 30. decembra 2003. godine, a u kojoj su teško povrijeđeni Bakir Ibrahimović i Antun Grladinovć iz Hrvatske.

Nakon što je pritvoren, Kobilić je smješten u sarajevski Centralni zatvor, gdje je već poslije nekoliko dana bio pretučen.

Tada se tvrdilo da je Kobilića istukao Ismet Bajramović Ćelo. Kobilić i Bajramović su bili u svađi još od zajedničkog boravka u Njemačkoj, gdje im je suđeno zbog organizovanog kriminala.

Pored Kobilića, zbog ove eksplozije priveden je i Zijad Turković, ali su njih dvojica u aprilu 2005. godine oslobođeni optužbe za ovo krivično djelo. Osuđeni su na šest mjeseci zatvora zbog posjedovanja oružja, pištolja i vazdušne puške.

U Sudu BiH Kobilić je 2006. godine pravosnažno osuđen na uslovnu kaznu zbog pokušaja prevare vlasnika firme "Prodeks" iz Gruda Petra Ćorluke.

Kobilić se njemu predstavio kao službenik Interpola i nudio pomoć u vezi sa nepostojećom istragom protiv njegovog preduzeća. U ovom predmetu bio je optužen zajedno sa zamjenikom direktora Interpola BiH Asimom Fazlićem, koji je oslobođen optužbi. Kobilić je bio nepravosnažno osuđen na jednu godinu zatvora.

Nepoznate osobe su 2004. godine bacile bombu pod Kobilićev automobil "jaguar", a šteta je procijenjena na oko 60.000 maraka.

Prije dvije godine Kobilić je bio uhapšen zbog sumnje da je povezan sa krađom 37 kilograma platine iz sefa preduzeća hemijske industrije "Azot" kod Goražda iz 2006. godine, ali je pušten zbog nedostatka dokaza.

Sredinom avgusta ove godine nepoznate osobe bacile su bombu pod Kobilićev "BMW", koji je bio parkiran u dvorištu njegove kuće u sarajevskom naselju Pofalići.

Esmir Ferizović

Do zatvaranja ovog broja "Glasa Srpske" Tužilaštvo Bosne i Hercegovine nije bilo predložilo pritvor za Esmira Ferizovića, koji se dovodi u vezu sa kriminalnom grupom Zijada Turkovića.

On je uhapšen u utorak zbog sumnje da je zajedno sa ostalim članovima Turkovićeve grupe učestvovao u ubistvima i trgovini drogom.

- Pretresom Ferizovićevog stambenog objekta i automobila pronađeni su i oduzeti predmeti koji se dovode u svezu sa izvršenjem navedenih krivičnih djela - dodali su u SIPA.

Ferizović je protjeran iz Amerike zbog zločina koje je tamo počinio, a najvjerovatnije da se bavio preprodajom droge.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.