Sahranjeni nastradali mladići

B. R.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sahranjeni nastradali mladići

PRNjAVOR - Slađan Petković (29) i Petar Gojković (19), koji su poginuli kada je u automobil u kojem su se nalazili na pružnom prelazu u Kulašima udario teretni voz, sahranjeni su juče na groblju Ćuće u Kulašima.

Tragedija se dogodila u petak u 23 časa i 23 minuta. Mašinovođa Saša Gavranović (44) rekao je da je na stotinak metara od prelaza primijetio da se iz pravca Banje u Kulašima kreće vozilo, pa je koristio sirenu da bi najavio prolazak.

Međutim "opel", kojim je upravljao Petković, nije se zaustavio, a pokušaj da ručnom kočnicom zaustavi voz nije uspio pa je kompozicija udarila u vozilo, u suvozačevu stranu.

Gosti obližnjih kafana i mještani kažu da je tresak bio strahovit. Za desetak minuta u Kulašima su bile ekipe hitne pomoći i prnjavorskog Vatrogasnog društva, ali mladići su već bili mrtvi.

Slične nesreće događale su se u Kulašima i ranije, a mještani sela ponovo su pokrenuli pitanje sigurnijeg obezbjeđenja prelaza.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.