Foto: Razbojnik uhapšen i predat tužilaštvu
BANjA LUKA - Rade Knežević (23) uhapšen je zbog sumnje da je opljačkao poslovnicu "Pošta Srpske" u banjolučkom naselju Borik i odnio 350 maraka, saznaje "Glas Srpske".
On je juče popodne predat u nadležnost banjolučkog Okružnog tužilaštva, a do zaključenja ovog broja "Glasa Srpske" nije bio saslušan.
Portparol Centra javne bezbjednosti Banja Luka Gospa Arsenović potvrdila je da je jedno lice uhapšeno zbog sumnje da je učestvovalo u pljački pošte u Boriku.
Ona je rekla da se uhapšeni dovodi u vezu i sa razbojništvom u NLB Razvojnoj banci i provalom u benzinsku pumpu "Energopetrola" u Banjoj Luci polovinom maja.
"Glas Srpske" saznaje da je policija Kneževića uhapsila u banjolučkoj ulici Miše Stupara u sačekuši.
Tokom istrage policija je saznala da je razbojnik pušku i predmete iz pljačke ostavio u psećoj kućici u jednom dvorištu u ovoj ulici, a fantomku je bacio između gradskog groblja i Sportske dvorane "Borik".
Policija je napravila sačekušu i razbojnika uhapsila kada se vratio po ono što je ostavio.
Prema nezvaničnim informacijama, Knežević je, navodno, policiji otkrio i da je imao pomagača za kojim se traga.
Prema izjavama očevidaca, Knežević je poštu u naselju Borik opljačkao naoružan puškom i maskiran fantomkom u srijedu oko 18 časova.
Očevici pričaju da je i pucao, a sve se odigralo veoma brzo. Prema nezvaničnim informacijama, razbojnik je pucao da bi uplašio radnicu u pošti, nakon što mu je rekla da je kasa sa novcem prazna.
Tada je ispalio dva metka prema toaletu, a kada mu je radnica dala novac, pobjegao je u nepoznatom pravcu.
Rade Knežević osumnjičen je i da je 14. maja pokušao da opljačka NLB Razvojnu banku u ulici Kralja Petra Drugog Karađorđevića u Banjoj Luci.
Međutim, nije ništa odnio jer ga je radnica u banci primijetila na vrijeme i aktivirala alarm. Postoji sumnja i da je u noći između 10. i 11. maja ove godine provalio u benzinsku pumpu "Energopetrol".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.