Foto: Razbojnici oteli oko 60.000 maraka
ŠAMAC - Dva za sada nepoznata razbojnika opljačkali su poslovnicu Pavlović banke u Obudovcu kod Šamca iz koje su odnijeli oko 60.000 maraka.
Razbojništvo se dogodilo 30. marta u 11.45 časova, a jednog razbojnika snimile su kamere video-nadzora banke.
Prema riječima izvora bliskog istrazi, razbojnici su bili obučeni u uniforme agencije za obezbjeđenje, a na kačketima koje su nosili stoji natpis "Sekjuriti".
Radnica banke u trenutku upada razbojnika bila je sama, a policiji je ispričala da nije u početku nije ni pomislila da je riječ o pljačkašima. Dodala je da je mislila da su radnici agencije za obezbjeđenje došli u banku nekim poslom.
Međutim, kada je razbojnik zagalamio na nju, onda je shvatila o čemu je riječ.
U dobojskom Centru javne bezbjednosti saopštili su da su se razbojnici pred pomenutu banku dovezli vozilom, ne navodeći o kojem automobilu je riječ.
- Nakon što su zaustavili automobil, jedan muškarac izašao je iz vozila i sa torbom u ruci ušao u banku. Prišao je pultu do šalterske radnice i naredio joj da legne na pod i da mu da novac. Kada je ona legla, razbojnik je ušao u unutrašnjost pulta i iz kase uzeo novac. Poslije toga je izašao iz banke, sjeo u automobil i nakon toga su se oba lica udaljila u nepoznatom pravcu - navedeno je u saopštenju policije.
U saopštenju se dodaje da su uviđaj obavili pripadnici Policijske stanice Šamac koji preduzimaju potrebne mjere i radnje na pronalasku razbojnika.
Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova RS, naoružani razbojnici 2009. godine opljačkali su 12 banaka i odnijeli ukupno 229.210 maraka.
Najveći iznos, odnosno 45.627 maraka odneseno je iz Rajfajzen banke u banjolučkom naselju Obilićevo prvog juna prošle godine.
Posljednja pljačka banke u 2009. godini desila se 15. decembra kada su dva nepoznata naoružana lica opljačkala Unikredit banku koja se nalazi u ulici Carice Milice u banjolučkom naselju Obilićevo i tom prilikom odnijeli su oko 13.000 maraka.
Komentar iz Pavlović banke juče nismo uspjeli da dobijemo. Nadležni u bijeljinskoj poslovnici banke rekli su da bez direktora, koji je na sastanku, ne mogu ništa da kažu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike