Foto: Pronađene tri laboratorije za uzgoj marihuane, uhapšen jedan čovjek
SARAJEVO – U akciji „Sensei“ na području Kantona Sarajevo pronađene su tri improvizovane laboratorije za uzgoj i proizvodnju marihuane sa više od 260 stabljika, a uhapšen je N.H. (39) iz Sarajeva.
Naime, službenici Odjeljenja za borbu protiv zloupotreba opojnih droga, pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, realizovali su operativnu akciju kodnog naziva „Sensei“.
Kako je saopšteno iz Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, pretresom stana i pratećih prostorija na području Novog Grada pronađene su i oduzete tri improvizovane laboratorije za uzgoj i proizvodnju opojne droge marihuane sa više od 260 stabljika, kao i različita oprema potrebna za rad laboratorija, te brojni drugi predmeti od interesa za istragu.
Zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga iz člana 238. stav 1. Krivičnog zakona Federacije BiH, lišen je slobode N.H. (39) iz Sarajeva.
Osumnjičeni se nalazi u službenim prostorijama Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, gdje je u toku kriminalistička obrada. Nakon toga će, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu, biti predat u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.