Foto: Prijeteći oružjem oteli 929 maraka
BANjA LUKA - Dva maskirana i naoružana razbojnika u subotu oko 21 čas oteli su 929 maraka od radnice u Sportskoj kladionici "Astra", u ulici Knjaza Miloša, u banjolučkom naselju Lazarevo.
"Glas Srpske" saznaje da su razbojnici imali kapuljače na glavi i u kladionicu su ušli u trenutku kada je radnica bila sama.
Prema izjavi radnice u kladionici, maskirani razbojnici su, čim su ušli, uperili pištolje prema njoj i tražili da im preda novac ili će, u suprotnom, pucati u nju. Potom su krenuli prema kabini gdje je sjedila. Radnica im je tada rekla da će im predati novac kroz šalter i da ne ulaze, a jedan od razbojnika joj je zaprijetio da će pucati ako ne otvori vrata kabine.
Ona je onda otvorila vrata i razbojnik joj je dao kese u koje je stavila novac. Cijelo vrijeme su je držali na nišanu i govorili da se ne boji.
Prema njenoj izjavi, razbojnici su poslije preuzimanja novca pobjegli, a ona je istrčala za njima. Međutim, nije tačno vidjela kuda su pobjegli.
"Glas Srpske" saznaje da je jedan od razbojnika imao i šal na sebi, a policija je isto veče privela dvije osobe na prepoznavanje. Radnica opljačkane kladionice nije ih prepoznala kao napadače, pa su pušteni.
Sportske kladionice na području Republike Srpske na meti provalnika i razbojnika od početka godine, prema statistikama policije, bile su više od pet puta.
Najveći iznos, 3.000 maraka, ukrao je nepoznati provalnik u noći između 11. i 12. januara iz Sportske kladionice "Astra" u banjolučkoj ulici Jug Bogdana 44.
Prošle godine opljačkane su 24 sportske kladionice, iz kojih je oteto oko 55 hiljada maraka.
Prema izvještaju MUP-a RS, lani su prijavljena 194 razbojništva i razbojničke krađe, od čega je riješeno 43 odsto.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.