Foto: Potraga za nestalim Josićem nastavlja se sutra
SARAJAJEVO - Timovi Federalne uprave civilne zaštite nastaviće sutra potragu za Antom Josićem iz Josića, opština Šamac-Domaljevac, koji je nestao u subotu, 21. decembra.
U potrazi je učestvovalo 35 pripadnika Federalne uprave civilne zaštite sa tri potražna psa sa vodičima, bespilotnim letjelicama od kojih je jedna sa termalnom kamerom, te posadama na čamcima, kojima se pridružilo i 15 mještana, saopšteno je iz federalne Civilne zaštite.
Timovi su bili raspoređeni u šest zona od kojih su pet bile kopnene i jedna na rijeci Savi.
U kopnenom dijelu pretraženo je pet kvadratnih kilometara u blizini mjesta stanovanja i zadnjeg viđenja nestalog.
Na rijeci Savi timovi su pretražili dionicu u dužini od dva kilometra u dijelu od Domaljevca do Nađevaca, nizvodno prema Tolisi.
Planirano je da potraga sutra bude proširena na dio terena gdje se nalazi nasip na rijeci Savi, a biće pregledani i lateralni kanali za odvod vode.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.