Nakon tuče kod Banjalučanina pronađen arsenal oružja VIDEO

N. T.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nakon tuče kod Banjalučanina pronađen arsenal oružja VIDEO

BANjALUKA - Policija je privela D.M. iz Banjaluke nakon što je kod njega pronašla arsenal oružja i municije.

Kuća osumnjičenog je pretresena nakon što se on 11. aprila sukobio sa S. L. u ulici Slobodana Jovanovića koji je takođe ispitan u policiji.

Policijska uprava Banjaluka saopštila je da je prvo nadležnoj policijskoj stanici, 11. aprila prijavljeno da je u ulici Slobodana Jovanovića u Banjaluci došlo do  sukoba između lica inicijala D.M. i S.L.

-  Uviđajem je utvđeno  da  D.M. ima pištolj za koji ne posjeduje dozvolu. Nakon toga je obavljen pretres na lokaciji koristi osumnjičeni D.M. kojom prilikom je pronađeno i oduzeto 15 pušaka različitih proizvođača, 16 pištolja različitih proizvođača, među kojima se nalaze i pištolji bez oznaka proizvođača, 2 noža sa futrolama, 5 bajoneta i 432 komada municije različitih kalibara-saopštila je policija.

Dodaje se da  je D.M.  počinilo krivično djelo nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

Pojasnili su da  S.L.  sumnjiče da je počinio krivično djelo tjelesna povreda.

- Mjere i radnje u okviru ovog predmeta sprovođene su pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, a po naredbi Osnovnog suda.Određene aktivnosti su i dalje u toku - rekli su u PU Banjaluka.

Glas Srpske nezvanično saznaje da su u policiji ispitani Dušan M. i Saša L.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.