Foto: Pokušao da ubije djevojku, pa izvršio samoubistvo
Prijedor - Bogoljub Romanić (26) iz Omarske kod Prijedora pokušao je pucajući iz pištolja da ubije djevojku Slađanu Bursać (23), a potom se ubio u četvrtak ujutro u kući u ulici Miše Jazbeca u Prijedoru.
Nesrećna djevojka zadobila je teške povrede i za njen život se bore ljekari Univerzitetskog kliničkog centra u Banjaluci.
Neposredno prije tragičnog događaja Romanić, koji je sin poznatog prijedorskog biznismena Željka Romanića, naoružan pištoljem oko šest časova provalio je u kuću gdje Slađana Bursać živi kao podstanar sa majkom, bratom i očuhom. Razlupao je ulazna vrata i ušao na sprat kuće u čijem dijelu je živjela porodica Bursaćeve.
Slađanin očuh je rekao da je pokušao da smiri situaciju, ali je Bogoljub sve ukućane, osim Slađane, otjerao u jednu sobu, a potom pucao u nesrećnu djevojku koja je sjedila na kauču. Nakon što je ispalio dva hica u Bursaćevu, Bogoljub se ubio hicem u sljepoočnicu.
Djevojka je odmah prevezena u Opštu bolnicu u Prijedoru. Potom je, poslije ukazane pomoći, zbog teških povreda prevezena u Univerzitetski klinički centar u Banjaluci, gdje se ljekari bore za njen život.
Više detalja o ovom događaju pročitajte u štampanom ili elektronskom izdanju "Glasa Srpske"
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike