Pilot palog aviona nije imao dozvolu za letenje

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Pilot palog aviona nije imao dozvolu za letenje

Beograd - Komisija Direktorata civilnog vazduhoplovstva (DCV) Srbije utvrdila je da pilot koji je poginuo u padu aviona kod Obrenovca nije imao dozvolu za letenje i da avion nije bio registrovan, prenose agencije.

U padu sportskog aviona sinoć kod Obrenovca su poginuli Miroslav Veselinović (60) iz sela Urovci i Đorđe Vujić (29) iz Surčina.

Kako su istakli u DCV, inspektori su utvrdili da je avion poletio s privatnog terena koji nije imao dozvolu za polijetanje i slijetanje, odnosno da je poletio s neregistrovanog letjelišta.

Sumnja se da su uzroci nesreće nestručno upravljanje i neispravna letjelica koju nisu održavali ovlašećni serviseri, navode u Direktoratu.

Ultralaki avion “super dukano” srušio se sinoć u krošnje drveća između naselja Ratari i Vraguljice, sedam kilometara od Obrenovca i nekoliko stotina metara od prvih kuća.

Uzrok pada je, najvjerovatnije, lomljenje jednog od krila prilikom pokušaja slijetanja aviona, koji je privatno vlasništvo.

Nedaleko od mjesta nesreće nalazi se sportski aerodrom, pa se pretpostavlja da je avion odatle uzletio.

Prema riječima dežurnog ljekara Hitne službe Obrenovac Žarka Stanojevića, ekipa je stigla na mjesto rušenja poslije 21 čas i samo mogla da konstatuje smrt dvojice muškaraca.

Načelnik Uprave vatrogasno-spasilačke jedinice u Sektoru za vanredne situacije MUP-a Srbije Goran Nikolić rekao je Tanjugu da je vatrogasno-spasilačka ekipa, koja je prva stigla na mjesto pada aviona, pronašla tijela dvije osobe koje nisu imale puls.

Prema njegovim riječima, Upravu je o rušenju aviona obavijestio jedan biciklista koji je slučajno prolazio pored mjesta pada.

Veselinović je razveden, ima sina i kćerku i živio je u mjestu Urovci, gdje ima kuću i privatnu pistu.

Radio je u Termoelektrani “Nikola Tesla”, a svakodnevno je amaterski letio svojim ultralakim avionom italijanske proizvodnje starim dvije - tri godine.

Veselinović je imao dozvolu za avion i redovno je njime prevozio svoje prijatelje i komšije a juče je imao čak šest do sedam putnika.

Avion je bio registrovan, a prema riječima komšija, Veselinović je dobro vodio računa o njemu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.