Foto: Pedofil iz Srpca pao na beogradskom aerodromu
Beograd - Državljanin BiH Pero Gužvić (63) iz Srpca, koji je u banjalučkom Okružnom sudu osuđen na deset godina i šest mjeseci zatvora zbog seksualnog zlostavljanja dvije djevojčice, proteklog vikenda uhapšen je po Interpolovoj potjernici u Beogradu.
Gužvić je uhapšen u nedjelju na aerodromu "Nikola Tesla" čim je stigao avionom iz Moskve. On je imao dokumenta sa svojim imenom i prezimenom i nije se opirao hapšenju, jer je znao da je za njim raspisana potjernica. U Ministarstvu pravde BiH juče su kazali da nisu obaviješteni o hapšenju Gužvića.
Prema presudi banjalučkog Okružnog suda iz 2012. on je djevojčice, koje su tada imale 10 i 11 godina, zlostavljao dok ih je vozio na traktoru u Srpcu. Osim toga, on je u svojoj automehaničarskoj radnji jednom prilikom skinuo desetogodišnju djevojčicu i dirao je po intimnim dijelovima tijela. Istoj djevojčici je i u njenoj kući pokazivao svoj polni organ. On je svaki put prijetio djevojčici da nikome ništa ne smije reći.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike