“Pali” vođa kriminalne grupe iz Pala i još četiri osobe u Sarajevu

Klix.ba
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: “Pali” vođa kriminalne grupe iz Pala i još četiri osobe u Sarajevu

Sarajevo - Sarajevska policija jutros je pretresla objekte na četiri lokacije i uhapsila četiri osobe, osumnjičene da su u organizovanoj grupi počinili krivična djela razbojništva, zloupotreba droge i nedopuštenog držanja oružja, prenosi portal “Klix.ba”.

Prema nezvaničnim informacijama uhapšeni su Andrej Marić, Saša Golub i Muamer Buljugić iz Sarajeva te Nermin Delalić iz Priboja (Srbija), a tom prilikom su oduzeta dva pištolja sa municijom, dvije futrole za pištolj, CS sprej, okvir za municiju, osam mobilnih telefona, šest SIM kartica, dva paketića marihuane, jakna sa kapuljačom, prsluk sa kapuljačom te dvije kape.

- Nakon saslušanja u policijskim prostorijama, protiv osumnjičenih će biti poduzete zakonom predviđene mjere uz konsultaciju sa Kantonalnim tužilaštvom u Sarajevu. U akciji je bilo angažovano 30 policajaca MUP-a KS - rekao je komesar sarajevske policije Vahid Ćosić na konferenciji za novinare.

Ćosić je istakao da policija nastavlja aktivnosti na tri nedavno započete akcije kodnih naziva “Marketi”, “Maska” i “Trebević”.

U akciji Trebević pripadnici MUP-a KS su juče popodne u saradnji sa svojim kolegama iz Istočnog Sarajeva uhapsili Danila Cicovića sa Pala koji je još ranije identifikovan kao vođa kriminalne grupe koja je djelovala na području Kantona Sarajevo i šire, organizovano i planski izvršila veći broj krivičnih djela krađa automobila te iznude novca radi povrata ukradenih auta.

On je dodao da je predat službenicima Agencije za istrage i zaštitu BiH radi dalje kriminalističke obrade.

- Čestitam policiji na dobro planiranoj i dobro izvedenoj akciji. U akcijama koje je spomenuo Ćosić učestvovao je veliki broj policajaca, što govori o tome da one nisu došle preko noći već su brižno planirane i shodno tome efikasno izvedene. Ovakve akcije su naša najbolja poruka kriminalcima da im nećemo dati mira i da ćemo ubuduće biti još aktivniji. Ne želimo dopustiti da ovo bude siguran grad za kriminalce – rekao je ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Nermin Pećanac.

On je iznio podatak prema kojem je od 1. januara ove godine na području Kantona Sarajevo uhapšeno 130 osoba koje se sumnjiče za činjenje različitih krivičnih djela.


 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.