Foto: Oduzeto 46 kg skanka na putu prema BiH
Nikšić - Nikšićka policija uhapsila je Tomislava Stanišića (49) i zaplijenila oko 46 kilograma skanka koji je planirao da u kamionu prevezene u BiH, potvrđeno je u policiji.
Oni su dodali da se Stanišić sumnjiči da je počinio krivična djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojne droge. Vrijednost droge procjenjuje se na nekoliko stotina hiljada maraka.
Načelnik nikšićkog Centra bezbjednosti Milovan Pavićević rekao je na vanrednoj konferenciji za novinare da je droga pronađena u petak, u kamionu marke MAN nikšićkih registarskih oznaka, a kojim je upravljao Stanišić.
- Saznali smo da se priprema krijumčarenje veće količine droge iz Albanije, preko Podgorice i Nikšića, prema BiH. O planiranoj akciji presijecanja krijumčarenja preko crnogorske teritorije obavijestili smo zamjenika višeg državnog tužioca i sudiju za istragu Višeg suda u Podgorici, od kojih smo dobili dozvolu za pretres vozila - naveo je Pavićević.
Prema njegovim riječima, droga je pronađena u rezervnim gumama, upakovana u 46 paketića i omotana plastičnom folijom.
Oduzeta droga biće upućena u Forenzički centar u Danilovgradu radi daljeg vještačenja, dok je protiv Stanišića podnesena krivična prijava i zadržan u prostorijama nikšićke policije, a najvjerovatnije će mu biti određen pritvor.
Pavićević je kazao da policija nastavlja sa daljom istragom kako bi otkrila i druge moguće saizvršioce u ovom krivičnom djelu.
Nikšićka i granična policija je u prošloj godini, na teritoriji Nikšića, oduzela oko 215 kilograma skanka, oko pet kilograma heroina i 670 stabljika marihuane.
Oduzimanje skanka u Podgorici je druga značajnija zapljena droge namijenjene za narko-tržište u BiH u posljednjih šest mjeseci.
Početkom avgusta prošle godine Turska policija je na granici sa Bugarskom zaustavila kamion hrvatskih registarskih oznaka i u njemu pronašla oko 717 kilograma heroina, koji je bio namijenjen za tržište BiH. Droga je bila sakrivena u mašinama za pranje suđa, koje su bile zapakovane u prikolici kamiona. Tada je policija u mašinama pronašla ukupno 1.400 paketića sa herionim, što je ujedno i najveća zapljena ove droge u Turskoj.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike