Foto: Odgođeno suđenje zbog malaksalosti
BANjALUKA - Suđenje optuženima za ratni zločin Banjalučanima Miladinu Triviću (53) i Slobodanu Bajiću (41), kojima je sudski postupak ponovljen, jer je Vrhovni sud RS ukinuo raniju presudu, juče je u banjolučkom Okružnom sudu odgođeno zbog malaksalosti Trivića koji štrajkuje glađu.
Trivić, koji je optužen za zločin nad Bošnjacima u Banjaluci, juče je rekao da se ne osjeća dobro i da štrajkuje glađu, jer je nezadovoljan što mu sudi isto vijeće koje ga je ranije osudilo.
Predsjednik Sudskog vijeća Olga Malešević istakla je da optuženi ne može da bira ko će mu suditi. Ona je još istakla da je ljekar iz KPZ Banjaluka dostavio nalaz i usmeno saopštio da Trivić može da prati suđenje bez većeg naprezanja.
Juče se na suđenju nisu pojavili ni svjedoci optužbe i oštećeni Azra, Šaban i Hedija Medara. Oni su nedolazak opravdali bolešću člana porodice i poslali ljekarski nalaz.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.