Foto: Očuh zlostavljao pastorku
Doboj - Policija je uhapsila D. S. (33) iz Doboja zbog sumnje da je počinio polno nasilje nad svojom pastorkom, s kojom je živio u porodičnom domaćinstvu, saznaje "Glas Srpske".
Iz Centra javne bezbjednosti Doboj saopšteno je da je osumnjičeni djevojčicu seksualno zlostavljao duže vrijeme.
- Osumnjičeni D. S. tereti se da je radi zadovoljavanja vlastitih seksualnih strasti na različite načine uznemiravao djevojčicu, kod koje je izazvao osjećaj nelagode i straha - navedeno je u saopštenju dobojske policije.
Prema nezvaničnim informacijama, D. S. je svoju pastorku, koja je sada mlađe maloljetno lice i ima 15 godina, primoravao na polni odnos proteklih nekoliko godina. Izvor blizak istrazi rekao je da je djevojčicu počeo da zlostavlja još dok je bila dijete.
U CJB Doboj su rekli da je osumnjičeni D. S. poslije kriminalističke obrade predat u nadležnost Okružnom tužilaštvu, zajedno sa izvještajem o počinjenom krivičnom djelu polno nasilje nad djetetom.
Ovo je drugi slučaj polnog nasilja nad djetetom na području Doboja u posljednjih šest mjeseci.
Policija je u martu uhapsila Luku Kertića (55) iz Modriče zbog polnog nasilja nad bliskim rođakom u dobi od 14 godina. On je u dobojskom Okružnom sudu osuđen na šest godina zatvora zbog ovog krivičnog djela.
Prema navodima u presudi, Kertić je od decembra 2010. do decembra 2011. godine u porodičnoj kući u dijelu modričkog sela Skugrić imao polne odnose sa sinom svoje sestrične.
To nije bio jedini slučaj polnog nasilja nad djetetom u selu Skugrić. Mještanin ovog sela Predrag Lazić (48) godinama je polno zlostavljao svoje dvije pastorke, a ovaj slučaj je procesuiran u februaru ove godine. Njega je Okružni sud u Doboju osudio 1. februara prošle godine na 11 godina zatvora jer je od 2006. godine do hapšenja seksualno zlostavljao tada dvije maloljetne kćerke svoje supruge, sa kojom je imao sina.
Osumnjičeni za polno nasilje nad djetetom D. S. juče je predat dobojskom Okružnom tužilaštvu.
Do zaključenja ovog broja "Glasa Srpske" nije bilo završeno saslušanje osumnjičenog, pa nije poznato da li će biti predložen pritvor.
Iz tužilaštva nisu željeli da govore detalje o ovom slučaju jer je, zbog zaštite identiteta žrtve, zatvoren za javnost.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.