Foto: Nožem ubio prijatelja sa kojim je pio
ORAŠJE - Mato Grgić iz sela Kopanice kod Orašja uhapšen je zbog sumnje da je u noći između ponedjeljka i utorka ubio Matiju Župarića (68) iz istog sela, potvrđeno je juče u policiji.
U policiji su rekli da još nije utvrđeno zašto je Grgić ubio Župarića, ali se sumnja da su se njih dvojica pijani posvađali i potukli.
Matijino tijelo u utorak popodne pronašao je njegov brat Marko i obavijestio komšije i policiju.
- Matija je puno pio i družio se sa osobama koje takođe vole popiti. Stalno sam mu prebacivao što se druži sa takvim ljudima, međutim, on nije obraćao pažnju - ispričao je Marko Župarić.
On je dodao da kad je Matija imao para, Grgić je dolazio kod njega da zajedno piju.
- Moj brat je u ponedjeljak otišao u Orašje da podigne 150 maraka koje redovno dobija kao demobilisani borac. Čim se vratio našao je Grgića i svratio ga kod sebe u kuću. Grgić je poslije policiji priznao da mu je Matija dao 50 maraka da im kupi konjaka - priča Marko Župarić.
On je dodao da je brata posljednji put vidio živog u ponedjeljak oko 19.30 časova ispred njegove kuće, a sljedećeg jutra je primijetio da je otvorena kapija na njegovom dvorištu.
- Otišao sam da vidim zašto ne izlazi iz kuće. Zatekao sam ga na podu, a kada sam ga dodirnuo vidio sam da je hladan i ukočen.
- Na usta mu je išla krv. Mislio sam da je umro prirodnom smrću - istakao je Marko Župarić.
Odmah je pozvao komšije i drugog brata, koji su tek kasnije primijetili da Matiji iz grudi viri nož i shvatili da je ubijen.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.