Foto: Milovan Bjelica oslobođen optužbe da je oštetio povjerioce
ISTOČNO SARAJEVO - Milovanu Bjelici i Draganu Gluhoviću Okružni sud u Istočnom Sarajevu ukinuo je presudu Osnovnog suda u Sokocu od 23. septembra 2010. godine i oslobodio ih je optužbi.
U Okružnom sudu u Istočnom Sarajevu rekli su da je presudom iz Sokoca Bjelica bio osuđen na deset mjeseci zatvora uslovno na dvije godine zbog krivičnog djela oštećenje ili povlašćivanje povjerilaca. Gluhović je bio optužen za nesavjestan rad u službi.
Navodi se da im je presuda ukinuta jer sud nije našao da su počinili krivično djelo koje im se stavlja na teret.
Protiv njih dvojice policija iz Istočnog Sarajeva početkom februara 2009. godine podnijela je izvještaj u vezi sa slučajem PP "Rojal" iz Sokoca, u kojem je, usljed počinjenih krivičnih djela za koja se oni sumnjiče, Akcionarskom društvu "Inženjering" iz Zvornika nanesena šteta od 136.352 marke.
Bjelica je u svojstvu osnivača i vlasnika privatnog preduzeća "Rojal" 27. decembra 2002. godine donio odluku o prestanku rada ovog preduzeća i podnio prijedlog za njegovu likvidaciju. On je dao pismenu izjavu, ovjerenu kod Osnovnog suda u Istočnom Sarajevu, da će poslije redovne likvidacije svog preduzeća solidarno izmiriti povjerioce koji se jave poslije zaključene likvidacije. Međutim, samo dan prije pravosnažnosti Rješenja o brisanju "Rojala" iz sudskog registra svu imovinu je darovnim ugovorom prenio na svoju kćerku Biljanu Bjelica.
U prijavi stoji da je Bjelica takvim radnjama iskazao namjeru da izigra povjerioce i prevarom ih onemogući da namire svoja potraživanja, koja bi prijavili poslije likvidacije PP Rojal.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.