Foto: Ljubo Kovačević: Nisam ubio komšiju
BANjA LUKA - Ljubo Kovačević zvani Liškonja (57) iz Donjih Graca kod Mrkonjić Grada izjavio je u banjolučkom Okružnom sudu da nije počinio ubistvo za koje je optužen.
- Nisam kriv. To se desilo u mom dvorištu - izjavio je Kovačević pred sudijom za prethodno saslušanje Marijom Aničić-Zgonjanin.
Izjavu je dao u prisustvu okružnog tužioca Dragane Lipovčić i advokata Živka Bojića.
U optužnici se navodi da je Kovačević 24. juna, prošle godine, oko 8.30 časova u dvorištu svoje kuće u Donjim Gracima udarcima nožem ubio šezdesetjednogodišnjeg komšiju Miloša Kovačevića.
Ubistvu je prethodila svađa i tuča između Ljube i Miloša Kovačevića. Prije toga, prema izjavama komšija, Ljubo je napao, vrijeđao i prijetio Miloševoj supruzi Janji kad je prolazila pored njegove kuće.
Komšije su rekle da je Miloš potom otišao do Ljubine kuće u namjeri da ga upozori da mu ne napada suprugu. Pred kućom su se posvađali i tad je Ljubo dva puta udario Miloša nožem u stomak, od čega je preminuo istog dana.
Ljubo Kovačević brani se sa slobode. U pritvoru je bio od 24. juna do 20. jula prošle godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.