Lažirali pljačku sportske kladionice Astra

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Lažirali pljačku sportske kladionice Astra

Banjaluka - Tanja Ćurlić (28) i Đuro Grubor (22) oboje iz Banjaluke uhapšeni su zbog sumnje da su lažno prijavili pljačku sportske kladionica "Astra" u Banjaluci i tom prilikom prisvojili više od dvije hiljade maraka.

Nezvanično saznajemo da je Ćurlićeva  29. aprila oko 21.20 časova prijavila da je nepoznati muškarac, koji nije bio maskiran, ušao u sportsku kladionicu u kojoj je bila zaposlena  i šakom je udario u glavu. Poslije toga je iz kase uzeo oko 2.045 maraka i pobjegao u nepoznatom pravcu.

- Policija je poslije prijave obavila  uviđaj u kladionici i uzela izjavu od Ćurlićeve. Inspektorima je odmah bila sumnjiva ova pljačka i nastavili su rad na rasvjetljavanju - ispričao je izvor blizak istrazi.

Zbog sumnje da je lažno prijavila krađu policija je u četvrtak oko deset časova u ulici Braće Kavića u Banjaluci uhapsila Ćurlićevu.

- Tokom kriminalističke obrade utvrđeno je da je ona pored krivičnog djela lažno prijavljivanje počinila i pronevjeru. Istog dana oko 14 časova u Banjaluci je uhapšen Đuro Grubor (22) iz Banjaluke zbog sumnje da je počinio krivično djelo pomaganje - dodao je pomenuti izvor.

Poslije hapšenja Grubora policija je na osnovu naredbe Osnovnog suda Banjaluka pretresla stambene objekte koje koriste Ćurlićeva i Grubor.

- Prilikom pretresa, kod Grubora policija je pronašla crnu jaknu koju je koristio prilikom pomenutih krivičnih djela - istakao je izvor blizak istrazi.

Poslije kriminalističke obrade oni su pušteni na slobodu, a protiv Đurlićeve i Grubora biće podnesen izvještaj Okružnom tužilaštvu Banjaluka.

Pomenuti izvor  pojasnio je da su se njih dvoje dogovorili kada Đurlićeva ostane sama u kladionici da uđe Grubor i da insceniraju pljačku. Ćurlićeva mu je iz pazara  dala više od dvije hiljade maraka.

G. O.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.