Foto: Kakmuž kod Petrova: Ranio komšiju iz lovačke puške
Petrovo - Radenko Jovanović iz Kakmuža kod Petrova uhapšen je jer je tokom svađe ranio sugrađanina Božu Simića.
Prema izvještaju Centra javne bezbjednosti Doboj, sukob između njih dvojice dogodio se u nedjelju, 5. jula, na lokalnom putu u Kakmužu, kada se Jovanović vraćao iz lova.
- Jovanović je naišao "lada nivom", a Simić mu je mahao rukom da stane. Čim se vozilo zaustavilo, Simić je napao Jovanovića. Pokušao je da iz automobila na silu izvuče lovačku pušku "sačmaricu", koja je bila na prednjem sjedištu vozila - rekao je izbor blizak istrazi.
Prema njegovim riječima, Jovanović je tada ljut i izrevoltiran što ga ovaj napada zgrabio oružje i izašao iz vozila, nakon čega je počeo i fizički obračun.
- Simić i Jovanović su se nekoliko minuta tukli i otimali za lovačku pušku. Tokom naguravanja puška je opalila i ranila Simića u nogu - ispričao je isti izvor.
Prema našim saznanjima, Jovanović i Simić se već duže vrijeme spore zbog vlasništva nad zemljom.
- Problem zbog kojeg su se ranije sukobljavali je put u pomenutom naselju. Porodične kuće Jovanovića i Simića udaljene su jedna od druge oko kilometar. Obojica su ubijeđena da je zemljište preko kojeg ide put njihovo vlasništvo - kazao je naš izvor.
Iz CJB Doboj još su rekli, navodeći inicijale, da je Simić povrijeđen u natkoljenicu.
- Povrijeđeni je nakon ranjavanja prevezen u dobojsku bolnicu "Sveti Luka", gdje je zadržan ne daljem liječenju - kazali su u CJB Doboj.
Oni su dodali da je o ovom događaju obaviješten dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Doboj.
- Policija će u narednom periodu preduzeti sve potrebne mjere i radnje da bi bilo utvrđeno potpuno činjenično stanje - kazali su u CJB Doboj.
Komšije porodica Jovanović i Simić kažu da su oni dobri ljudi, vrijedni domaćini.
- Istina, sukob između njih dvojice zbog puta traje već duže vrijeme, pa i nije čudno što se ovako završio. Simić ima dvoje djece iz prvog braka, a trenutno živi sa drugom suprugom. Jovanović je takođe porodičan čovjek, ima dvije kćerke i suprugu, sa kojima živi Kakmužu. Međutim, zemlja ih je baš zavadila - rekao je jedan od komšija, koji nije želio da mu ime objavimo.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.