Iz sudnice: Produžen pritvor uhapšenima u akciji Hit

Goran Obradović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Iz sudnice: Produžen pritvor uhapšenima u akciji Hit

BANjALUKA - Okružni sud Banjaluka produžio je za 30 dana pritvor za desetoro osumnjičenih za organizovanu trgovinu drogama, a koji su uhapšeni početkom novembra ove godine u akciji "Hit".

Pritvor je produžen osumnjičenima: Dinu Muzaferoviću, Almiru Haskiću, Damiru Bećiću, Zlatku Sadikoviću, Željku Blagojeviću, Ostoji Kenjalu, Elviru Bašaliću, Aleksandru Sukuri, Rasimu Esemi i Borislavu Nišiću. Postoji sumnja da su bili članovi kriminalne organizacije čiji je organizator bio Muzaferović.

Sudija Želimir Lepir je izjavio da nije prihvaćen prijedlog tužilaštva za produženje pritvora osumnjičenima za dva mjeseca, smatrajući kako je 30 dana dovoljno da budu obavljene sve potrebne radnje radi okončanja istrage.

Istovremeno, sud je odbio zahtjev branioca osumnjičene Špele Kovač, koja se brani sa slobode, za ukidanje mjera zabrane napuštanja boravišta i putovanja i privremenog oduzimanja pasoša, smatrajući da je neosnovan.

Policija je 5. novembra u okviru akcije kodnog naziva "Hit" protiv narko-dilera uhapsila 12 lica, među kojima i pjevača Borislava Nišića, zvanog Boro, iz Gradiške. Nišić je uhapšen u stanu u centru Gradiške.

Od 12 osumnjičenih osmoro ih je uhapšeno na području koje je u nadležnosti banjalučkog Centra javne bezbjednosti, a četvoro u Federaciji BiH.

Ranija hapšenja državljana Hrvatske Kristijana Venzaisa (36) iz Rijeke i Mladena Kranjčeca (50) iz Zagreba na području Banjaluke u septembru i oktobru ove godine takođe su povezana sa ovom akcijom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.