Foto: Iz sudnice Policijski inspektor ubijen hicem u leđa
BANjALUKA - Policijski inspektor iz Foče Radenko Radović ubijen je hicem ispaljenim u leđa. Ovo je juče izjavio specijalista sudske medicine Željko Karan u banjalučkom Okružnom sudu na suđenju Željku Boškoviću Vuku (43) iz Foče koji je optužen za ubistvo.
Optužnicom Specijalnog tužilaštva RS Boškoviću je stavljeno na teret da je 28. aprila 2000. godine u centru Foče hicem iz puškomitraljeza ubio inspektora Radenka Radovića. Prije toga pokušao je da ubije policajca Marinka Božovića, koga je ranio u lakat iz puškomitraljeza. Božović je pokušao da ga zaustavi prilikom redovne saobraćajne kontrole,
Poslije ovog ubistva Bošković je pobjegao u Crnu Goru i skrivao se punih devet godina, a uhapšen je u novembru prošle godine u policijskoj potjeri nakon što je opljačkao poslovnicu "Pošta Srpske" u Brodu na Drini.
Karan je objasnio da je metak policijskom inspektoru ušao na leđa, povrijedio mu srčanu komoru i pluća i izašao kroz grudni koš.
- Žrtva je u trenutku ubistva bila savijena prema naprijed - pojasnio je Karan.
Kada je u pitanju slučaj ranjavanja policajca Marinka Božovića, Karan je naveo da je mogući pravac strijelnog kanala spoljašnja strana desnog lakta, poslije čega je metak izašao sa unutrašnje strane lakta i okrznuo leđa.
Karan je odgovarajući na pitanja branioca optuženog Boškovića, advokata Jadranke Ivanović, rekao kako ne može sa sigurnošću da tvrdi da li je metak pogodio policajca Božovića direktno u lakat ili je prethodno rikošetirao od asfalta.
Prema tvrdnji policajca Božovića, koji je još ranije dao iskaz, optuženi Bošković je direktno ciljao u njega, a optuženi tvrdi da je puškomitraljez bio okrenut prema asfaltu.
Vještak balističar Milko Marić pojasnio je da je Bošković prilikom ranjavanja policajca pucao iz puškomitraljeza velike razorne moći koji je držao u visini kukova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.