Iz sudnice: Podgoričani optuženi za obljubu maloljetnica

Nebojša Tomašević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Iz sudnice: Podgoričani optuženi za obljubu maloljetnica

BANjA LUKA - Banjolučanka koju su u Podgorici 2005. godine, kada je imala 15 godina, na polni odnos nagovorili bivši radnici Zavoda za vaspitanje i obrazovanje djece i omladine "Ljubović", Podgoričani Siniša Jovanović (40), Sreten Kipa (51) i Gojko Popović (71), u četvrtak je saslušana u banjolučkom Osnovnom sudu u vezi sa ovim slučajem.

Oni su optuženi za obljubu maloljetnica.

Saslušanje je obavljeno po zahtjevu Suda u Podgorici u Crnoj Gori koji vodi ovaj predmet, a suđenje je zbog osjetljivosti slučaja bilo zatvoreno za javnost.

Prema optužnici, sve se odigralo u Zavodu "Ljubović" u Podgorici gdje je bila smještena maloljetna Banjolučanka.

Pomenuti se terete i za obljubu tada takođe petnaestogodišnje štićenice Zavoda iz Ulcinja u Crnoj Gori.

U optužnici je navedeno da je Jovanović, koji je u to vrijeme bio stražar u Zavodu, više puta obljubio maloljetne štićenice zavoda iz Banje Luke i Ulcinja. On je djevojkama rekao "da će imati bolji položaj u Zavodu ako pristanu na polni odnos sa njim".

Kipa, koji je bio nastavnik vaspitač u Zavodu, tereti se da je petnaestogodišnjakinji iz Banje Luke davao alkoholno piće i nagovorio je na polni odnos. Da bi ona pristala na to, Kipa joj je govorio "da će imati veću slobodu kretanja".

Trećeosumnjičeni Popović, koji je tada bio direktor Zavoda "Ljubović", tereti se da je više puta štićenicu Zavoda iz Banje Luke pozivao u svoju kancelariju gdje ju je dodirivao po "intimnim dijelovima tijela".

U junu 2005. godine organizovao je odlazak djece na plažu "Lučica" u Petrovcu među kojima je bila maloljetnica iz Banje Luke koju je tada napastovao. Prema navodima optužnice, on ju je dok je plivala u vodi "hvatao po grudima i ostalim intimnim dijelovima tijela".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.