Inspektor Trninić optužen za zlostavljanje

G. M.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Inspektor Trninić optužen za zlostavljanje

Banjaluka - Okružno tužilaštvo u Banjaluci podiglo je optužnicu protiv inspektora CJB Banjaluka Aleksandra Trninića, koji je u avgustu prošle godine premlatio Banjalučanina Draška Bojanića u kafeu "Regina".

- Okružno tužilaštvo optužnicu protiv Trninića podiglo je radi krivičnih djela laka tjelesna povreda i zlostavljanje. Optužnicu je potvrdio Osnovni sud u Banjaluci 27. maja - rekli su u Tužilaštvu.

Bojanić je Trninića prijavio Okružnom tužilaštvu, tvrdeći da ga je 7. avgusta iza ponoći prošle godine tukao više od jednog časa u kafeu "Regina" u banjalučkom naselju Starčevica, bez povoda, te da je tokom batinanja častio goste lokala.

U Tužilaštvu su rekli da se protiv Trninića od prošlog mjeseca vodi i istraga radi krivičnog djela nasilničko ponašanje, o čemu su pripadnici CJB sačinili izvještaj. Trninić je 5. maja, na Vaskrs, u kafeu "Dajak" u banjalučkom naselju Obilićevo, goste vrijeđao na nacionalnoj osnovi, fizički napao jednog posjetioca i prijetio da će dvije bebe baciti u Vrbas. Svima je psovao "tursku majku". Govorio je da će njih i djecu pobaciti u Vrbas.

Načelnik CJB Mladen Marić protiv Trninića pokrenuo je disciplinski postupak i suspendovao ga s posla.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.