Foto: Doboj: Dječak povrijeđen u eksploziji
Doboj - Bojan D. (15) iz dobojskog sela Osredak teško je povrijeđen u srijedu uveče u eksploziji upaljača ručne bombe koji je aktivirao u dvorištu porodične kuće.
Dječak je poslije ukazane pomoći prevezen u banjalučki Univerzitetski klinički centar, iz kojeg je saopšteno da je njegovo stanje teško i da se nalazi u komi.
- Pacijent B. D. zadobio je tešku povredu glave i nalazi se na Klinici za anesteziju i intenzivno liječenje. Priključen je na aparate za disanje. Sve dalje prognoze su neizvjesne - saopšteno je iz UKC-a Banjaluka.
O ovom događaju policiju u Doboju obavijestili su ljekari dobojske bolnice u srijedu oko 20.20 časova.
U dobojskom Centru javne bezbjednosti su kazali da još nije utvrđeno kako je došlo do eksplozije ni kako je dječak došao do upaljača bombe.
- Policijski službenici su poslije prijave otišli na mjesto događaja i nedaleko od kuće povrijeđenog dječaka pronašli odbačenu kašiku ručne bombe. Utvrđeno je da je dječak aktivirao upaljač bombe. O ovom slučaju obaviješten je dežurni tužilac i u toku je istraga - saopšteno je iz CJB Doboj.
Izvor blizak istrazi objasnio je da nije pronađen ostatak bombe, već samo upaljač, koji može sam da funkcioniše i da eksplodira.
U vrijeme nesreće dječakovi roditelji nisu bili kod kuće.
On je bio sam u svojoj kući, dok je u drugoj kući u blizini bila supruga njegovog brata, koja je vidjela da je izašao van. Ona je policiji ispričala da nije vidjela da dječak nešto nosi sa sobom. To veče dječakovi roditelji su otišli kod prvog komšije.
- Nekoliko trenutaka nakon što je izašao iz kuće čula se eksplozija. Dječak je potom ušao krvave glave u kuću i njegova snaha je odmah pozvala Hitnu pomoć - rekao je izvor iz policije.
Dječakovi roditelji Momir i Dušanka rekli su novinarima da nisu imali eksplozivnih naprava kod sebe u kući i da ne znaju odakle dječaku bomba.
Komšije ove porodice juče su u šoku i nevjerici govorili o nesrećnom događaju u kojem je povrijeđen dječak.
Jedan od komšija, ne želeći da se predstavi, rekao je da dječakovi roditelji žive skromno i da su dobri ljudi i roditelji.
Komšije povrijeđenog dječaka kazale su da je on bio miran i povučen i nije pravio probleme. Osim njega, njegovi roditelji Momir i Dušanka imaju još dva starija sina koji su oženjeni i imaju decu.
Jedan od njihovih komšija je rekao da njegovi roditelji nisu zaposleni, da jedan brat radi kao mehaničar, a drugi je otpravnik vozova. Dječak i roditelji žive u jednoj, a braća u drugoj kući u istom dvorištu. Prije tridesetak dana preminula je dječakova baka, a djed živi u selu Raškovci.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.