Foto: Crna hronika - utorak
Provale u pravoslavne hramove
PRIJEDOR - Tokom proteklog vikenda provaljeno je u pravoslavne hramove u Donjoj Lamovitoj i Brezičanima u Prijedoru.
- Mjesna crkva u Brezičanima je već drugi put u posljednjih mjesec dana na meti provalnika, što je već postalo zabrinjavajuće, ne zbog materijalne štete, koliko zbog skrnavljenja vjerskih objekata, pogotovo u vrijeme velikih pravoslavnih praznika - rekao je protojerej Sreto Aleksić.
On je dodao da je iz crkve Svetog velikomučenika Georgija u Donjoj Lamovitoj, koja je izgrađena prije godinu i po dana, odneseno oko 50 do 60 KM sitnog novca sa ikona, ali da je veća materijalna šteta načinjena prilikom provaljivanja ulaznih hrastovih vrata.
Za nepunih mjesec dana na području Prijedora lopovi su provalili u 12 pravoslavnih hramova, odnijevši iz njih manje svote novca od dobrovoljnih priloga vjernika. S. T.
DOBOJ - Obrad Blagojević (55) iz Donje Paležnice, koji je nestao 31. decembra prošle godine, pronađen je mrtav u nedjelju ispod nadstrešnice napuštene kuće B.G., saopšteno je iz CJB Doboj.
- Kriminalistička policija je zajedno sa ljekarom mrtvozornikom Doma zdravlja Doboj obavila uviđaj. Doktor je konstatovao da na tijelu nema tragova nasilja i da je smrt nastupila smrzavanjem - istakli su u dobojskoj policiji.
Njegov nestanak prijavila je kćerka 31. decembra prošle godine, a tada je, saznaje "Glas Srpske", rekla da se on volio udaljavati i ranije od kuće. Prema nezvaničnim informacijama, nesrećni Blagojević volio je da pije. N. T.
TESLIĆ - Nepoznate osobe u nedjelju su u mjestu Barići pretukle bivšeg odbornika SDP-a BiH u opštini Teslić Murata Kopića, saopšteno je iz CJB Doboj, navodeći inicijale povrijeđenog M.K.
U policiji su rekli da je nepoznata osoba je nedjelju došla na vrata stana Kopića i zatražila njegovu pomoć. Kopićeva supruga mu je tada rekla da je on bolestan i zatvorila vrata. Na uporno insistiranje posjetioca, Kopić je otišao sa njim do vozila parkiranog u blizini. Kada su stigli do vozila, muškarac koji se nalazio na mjestu suvozača izašao je i nasrnuo na Kopića, kao i osoba koja ga je dovela do vozila. N. T.
BIJELjINA - Nepoznate osobe u noći između subote i nedjelje provalile su u kafe-bar "Gradina" i ukrale 200 maraka, saopšteno je CJB Bijeljina. U saopštenju se dodaje da je policiji prijavljeno da su nepoznate osobe provalile u stan M.S. i ukrale 1.700 maraka. N. T.
MODRIČA - Modrička policija privela je I.F. (60) i smjestila ga na Odjeljenje neuropsihijatrije bolnice u Doboju jer je porodici prijetio ručnom bombom, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Doboj.
- Uviđajem je utvrđeno da je I. F. pijan prijetio bratu, sestri, majci i snahi da će ih ubiti bombom koju je držao u ruci. Policija je od njega oduzela oružje, a nakon dokumentovanja, protiv navedenog lica Okružnom tužilaštvu Doboj biće podnesen izvještaj za nedozvoljenu proizvodnju i promet oružja ili eksplozivnih materija - istakli su u dobojskoj policiji. N. T.
BILEĆA - Policijskoj stanici Bileća prijavljeno je da je Đ.M. (19) iz Bileće napao i povrijedio F.M., saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Trebinje i dodato da je u toku rad na dokumentovanju ovog djela. N. T.
ISTOČNO SARAJEVO - Policijska stanica za bezbjednost saobraćaja Istočnog Sarajeva podnijela je prekršajnu prijavu protiv V.M. (33) jer je u mjestu Kalovita Brda ometao policiju u radu i ponašao se nepristojno, saopšteno je juče iz CJB Istočno Sarajevo. N. T.
TESLIĆ - Nepoznati lopov u noći između subote i nedjelje ukrao je sa parkinga u Karađorđevoj ulici u Tesliću automobil "pasat", vlasništvo I. S. iz Teslića, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Doboj. N. T.
SARAJEVO - Ejmi Hadrović (44) trebalo bi da bude izmještena u jedan od medicinskih centara u Minhenu ili Palermu radi daljeg liječenja, potvrdio je juče agencijama šef Klinike za plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju KCUS-a Reuf Karabeg.
Hadrovićeva je zadobila teške opekotine u eksploziji gasa koja se u subotu ujutro dogodila u sarajevskoj opštini Stari grad. Karabeg kaže da je njeno zdravstveno stanje i dalje teško.
- Ona je vitalno ugrožena, ima opekotine 65 odsto tijela i probleme sa disanjem - istakao je Karabeg i dodao da je njeno izmještanje neophodno jer postoji mogućnost transplantacije, kao i uzgoja kulture tkiva od njene vlastite kože.
SARAJEVO - Tokom proteklog vikenda na području FBiH evidentirana su 133 krivična djela i 178 saobraćajnih nesreća, u kojima su četiri osobe zadobile teške, a 17 lakše tjelesne povrede, prenose agencije.
U Kantonu Sarajevo evidentirano je 67 saobraćajnih nesreća, Tuzlanskom 39, Srednjobosanskom 24, Zeničko-dobojskom 23, Hercegovačko-neretvanskom 11, Unsko-sanskom osam, Posavskom, Zapadnohercegovačkom i Kantonu 10 po dvije saobraćajne nesreće.
Na području FBiH evidentirana su četiri razbojništva, četiri nasilja u porodici i dvije prevare.
ŠIBENIK - Četvorica Šibenčana i jedan Zagrepčanin u noći između subote i nedjelje u Šibeniku su oštetili 23 automobila, saopšteno je juče iz šibensko-kninske Policijske uprave.
Mladići su oštetili automobile i protiv njih biće podnesene krivične prijave. Policija navodi da je riječ o 24-godišnjaku, 21-godišnjaku, 18-godišnjaku i dva maloljetnika, prenijele su agencije.
PODGORICA - U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila prekjuče kod Pravnog fakulteta u Podgorici poginuo je Podgoričanin Milan Brnović (68), prenijeli su juče crnogorski mediji.
Brnović je stradao kao pješak dok je na obilježenom pješačkom prelazu kod Pravnog fakulteta prelazio ulicu, kada ga je udarilo vozilo "pasat", kojim je upravljao Dejan Vujadinović (35) iz Podgorice.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.