Crna hronika - utorak, 26. oktobar

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Crna hronika - utorak, 26. oktobar

Maloljetnik izboden nožem u leđa


BANjALUKA - Banjalučka policija i dalje traga za osobama koje su u subotu uveče tri puta nožem u kičmu ubole M. M. (16) iz Banjaluke i teško ga povrijedile.

U Centru javne bezbjednosti Banjaluka rekli su da im je u subotu oko 23.25 časova prijavljeno da je došlo do tuče u ulici Kralja Petra Prvog Karađorđevića.

- Po dolasku na mjesto događaja policija je utvrdila da je u tuči ispred kafića "Lanelo" M. M. zadobio tri uboda u kičmu - rekao je "Glasu Srpske" izvor blizak istrazi.

Dodao je da je maloljetnik odmah prevezen u Klinički centar u Banjaluci, gdje je zadržan na liječenju.

Prema nezvaničnim informacijama, maloljetnik je to veče bio na rođendanskoj proslavi, a kada je krenuo kući sa društvom, došlo je do tuče u kojoj je učestvovalo više mladića.

- Tuča je izbila kod knjižare preko puta "Pošta RS", a u njoj je učestvovalo dvadesetak mladića. Zatim su svi otišli preko puta i nastavili sa tučom ispred "Lanela". U toj je gužvi je M. M. izboden, poslije čega su se svi razbježali - ispričao je izvor blizak istrazi.

U Kliničkom centru Banjaluka rekli su da je M. M. zadobio ubod nožem sleđa u lijevu stranu grudnog koša, a osim toga ima još nekoliko uboda. Dežurni ljekar Dušan Janičić kazao je da je stanje maloljetnika stabilno, ali da je zadržan na liječenju. G. O.

Samoubistva u Laktašima i Srpcu

LAKTAŠI/SRBAC - Boro Grujičić (45) iz Laktaša ubio se iz puške ispred svoje kuće, dok se Miloš Lepir iz Srpca objesio u pomoćnom objektu u svom dvorištu, potvrđeno je u CJB Banjaluka.

Grujić je samoubistvo izvršio u subotu, a njegovo tijelo pronašao je Marinko Gojić iz Laktaša, koji je slučaj odmah prijavio policiji. Poslije uviđaja Grujičićevo tijelo je prevezeno u Banjaluku da bi bila obavljena obdukcija.

Lepir se objesio u nedjelju oko 17.30 časova u pomoćnom objektu za sušenje mesa u svom dvorištu u Srpcu. G. O.

Mladić preminuo od povreda

BIJELjINA - Bijeljinac S. S. (21) preminuo je u Medicinskom centru u Beogradu od povreda koje je zadobio u saobraćajnoj nesreći, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Bijeljina.

Nesreća se dogodila 23. oktobra oko 1.25 časova u mjestu Gornja Čađavica.

S. S. je bio suvozač u "pežou" koji je vozio Ć. S. (18) iz Bijeljine. Do nesreće je došlo kada je vozač "pežoa" izgubio kontrolu nad automobilom i sletio s ceste. N. T.

Dvoje djece među šestoro povrijeđenih

ISTOČNO SARAJEVO - Jedna osoba je teško povrijeđena, a pet lakše u saobraćajnoj nesreći koja se u nedjelju oko 19 časova dogodila u Rogoušićima na magistralnom putu Podromanija - Ljubogošta.

U CJB Istočno Sarajevo su naveli da je do nesreće došlo kada je "golf 5", kojim je upravljao N. Š., prešao u suprotnu saobraćajnu traku i sudario se sa "polom", za čijim je volanom bio B. M. Poslije sudara "golf" se prevrnuo, a teške povrede zadobila je M. H., koja je bila suvozač u "polu". Lakše su povrijeđeni vozač i putnici u "polu" - dvogodišnji dječak i beba i E. H., te vozač "golfa".

Povrijeđeni su prevezeni u Klinički centar Sarajevo, a alkotestom je utvrđeno da je vozač "golfa" imao 1,33 promila alkohola u krvi. Ž. D.

Teško povrijeđena starica

BIJELjINA - Starica Lj. V. (75) teško je povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi, koja se juče ujutro dogodila u Bijeljini.

- Nju je dok se pješke kretala ulicom Srpske dobrovoljačke garde udario automobil "vento" koji je vozila N. M. - izjavio je portparol CJB Bijeljina Dragomir Perić.

Povrijeđena je sa prelomom ruke i noge smještena u bolnicu, a istraga o udesu je u toku. N. T.

Izgorjela kuća do temelja

NOVI GRAD - Kuća Dušanke Latinović u Maloj Žuljevici kod Novog Grada u subotu je potpuno izgorjela u požaru.

Uviđajem je utvrđeno da je požar izazvao dimnjak koji je zapalio drvenu gredu.

Vatrogasci su lokalizovali požar, a materijalna šteta još nije utvrđena. B. V.

Privedeni zbog marihuane

BANjALUKA - Banjalučka policija privela je u nedjelju G. M. i S. V. kod kojih je našla oko tri grama marihuane, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.

U saopštenju se dodaje da je kod G. M. kontrolom u ulici Patre u Banjaluci pronađeno 0,7 grama marihuane, dok je S. V. policija zaustavila na Bulevaru Živojina Mišića i kod njega pronašla dva grama marihuane.

Privedeni su poslije saslušanja pušteni da se brane sa slobode, a protiv njih će biti podnesen zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka. N. T.

Povrijeđen u kafani

DOBOJ - Dobojska policija uhapsila je u nedjelju S. V. iz Doboja zbog sumnje da je nanio teške povrede sugrađaninu D. B., potvrđeno je u CJB Doboj.

- Policiji je prijavljeno da je u ugostiteljskom objektu "Morž" u nedjelju oko 1.25 časova nepoznata osoba flašom u glavu udarila D. B. i nanijela mu posjekotine - dodali su u policiji. G. O.

Iz automobila nestala torbica sa novcem

SOKOLAC - Policija traga za lopovom koji je ukrao torbicu sa 110 evra i 20 maraka iz automobila BMW, vlasništvo V. R., koji je bio parkiran u ulici Gruje Novakovića u Sokocu.

- Krađu je policiji prijavio vlasnik vozila koji je rekao da automobil nije bio zaključan - navedeno je u saopštenju policije. N. T.

Lopovi odnijeli nakit i pištolj

LOPARE - Lopovi su iz kuće L. S. u Mačkovcu kod Lopara ukrali zlatni nakit i pištolj u vrijednosti od oko 2.500 maraka, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Bijeljina.

U saopštenju se dodaje da su lopovi provalili ulazna vrata kuće, a prema prijavi njenog vlasnika, krađa se dogodila 23. oktobra. N. T.

Uhapšen zbog krađe

DOBOJ - Policija iz Doboja uhapsila je u nedjelju M. Đ., kod kojeg su pronađeni ranije ukradeni predmeti, saopšteno je iz CJB Doboj.

Policiji je prijavljeno da je provaljeno u kuću vlasništvo M. K., odakle je ukraden električni šporet, razno posuđe i kaciga od motora.

- Uviđajem je utvrđeno da je M. Đ. ušao kroz vrata koja su bila samo zavezana žicom. Policija je kasnije u njegovom automobilu pronašla ukradene stvari koje je vratila vlasniku - istakli su u policiji. G. O.

Ubijen ispred tržnog centra

VELIKA KLADUŠA - Asim Halagić je ubijen, a Muhamed Šabić je teško ranjen hicima iz pištolja ispaljenim u nedjelju ispred tržnog centra u Velikoj Kladuši.

Na Halagića i Šabića iz Velike Kladuše u nedjelju oko 14.30 časova pucao je Ibrahim Halagić, koji je odmah uhapšen i zadržan u pritvoru.

Uviđaj su obavili pripadnici MUP-a Unsko-sanskog kantona, a o ubistvu je obaviješten kantonalni tužilac u Bihaću. G. O.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.