Crna hronika - utorak, 22. novembar

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Crna hronika - utorak, 22. novembar

Uhapšen poslije provale u servis

BANjALUKA - Banjalučka policija privela je Ranka Cvišića (26) iz Banjaluke zbog sumnje da je počinio više provala na području grada, saznaje "Glas Srpske".

Cvišić je priveden poslije pljačke servisa "Gorenje" na Bulevaru cara Dušana u Banjaluci, iz kojeg je ukrao procesor i monitor, saznajemo u banjalučkom Centru javne bezbjednosti.

Cvišića policija sumnjiči da je prije servisa "Gorenje" provalio i u trgovačku radnju "Novoteks" i ukrao 200 maraka pazara i više boca alkoholnog pića. Policija je kod Cvišića poslije hapšenja pronašla ukradene predmete i vratila ih vlasnicima.  N. T.

Premlatili mladića u piceriji

BANjALUKA - Banjalučka policija privela je Vladana Kljajića (31), Dalibora Petkovića (30), Roberta Jojića (26), Milana Lalića (27) i Zorana Jekića (27) iz Banjaluke u noći između nedjelje i ponedjeljka u piceriji "Del Kapo" zbog sumnje da su pretukli sugrađanina Zorana Kovačevića (28).

Prema izvoru bliskom istrazi, petorka uhapšenih je prilikom upada inspektora u piceriju pokušala da pobjegne. Iako su se  opirali, policajci su ih brzo savladali.

Svi osumnjičeni su policiji poznati odranije. Prema nezvaničnim informacijama, sumnja se da je Kovačević ranije zajedno sa njima počinio nekoliko  krivičnih djela u Banjaluci. N. T.

Troje povrijeđeno u "opelu"

BANjALUKA - Dušanka Radumilo (45) iz Austrije je teško, a Danijela Kaurin (24) i maloljetni austrijski državljanin D. K. su lakše povrijeđeni u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedjelju u Dobrnji kod Banjaluke.

Oni su bili u automobilu "opel" kojim je upravljala Kaurinova, a koji je iz za sada neutvrđenih razloga sletio sa kolovoza.  N. T.

Policija oduzela puškomitraljez i metke

PRNjAVOR - Prnjavorska policija oduzela je puškomitraljez M-84 i 238 metaka od Ljube T. (44) iz Ilove kod Prnjavora, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka, navodeći njegove inicijale.

U saopštenju se dodaje da se on sumnjiči da je počinio krivično djelo nedozvoljena proizvodnja i promet oružja i eksplozivnih materija. N. T.

Potraga za napadačima na inspektora

FOČA - Fočanska policija nastavlja istragu s ciljem pronalaska osoba koje su pucale na kuću kriminalističkog inspektora Aleksandra Mojovića u subotu ujutro u Drajzelovoj ulici.

U policiji su rekli da je u toku vještačenje dokaza izuzetih sa mjesta događaja i da čine sve kako bi što brže pronašli počinioce, a osumnjičenih za sada nema. Policija je u okviru istrage ovog događaja privodila i saslušala 15 lica koja su puštena. U blizini kuće policija je pronašla oko 20 čaura kalibra 7,62 milimetra. Na kuću je najvjerovatnije pucano iz automatske puške rafalnom paljbom.

Meci koje su napadači ispalili prema kući Mojovića izrešetali su njegovo vozilo "opel kadet".  N. T.

Lopov zatečen u krađi

BANjALUKA - Banjalučka policija zatekla je Zorana K. (49) u krađi željeznih cijevi i limova sa zaštitne ograde koja je dijelila kolovozne trake na Bulevaru Desanke Maksimović u Banjaluci. Policajci su naišli u trenutku kad je Zoran K. cijevi i limove pokušavao da utovari u svoj "golf".

On je potom priveden i saslušan, poslije čega je pušten da se brani sa slobode.  N. T.

Iz kuće pokupili 500 maraka

HAN PIJESAK - Nepoznati lopovi ukrali su 500 maraka iz kuće N. P. u mjestu Bukova Glava kod Han Pijeska, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo.

Krađu je prijavila G. B., supruga vlasnika kuće, a o iznosu ukradenog novca izjasnio se vlasnik N. P.  N. T.

Pritvoren Krajiški Rambo

SARAJEVO - Sud Bosne i Hercegovine odredio je jednomjesečni pritvor Nedžadu Kličiću iz Cazina poznatijem kao Krajiški Rambo i Senadu Tahiroviću, osumnjičenima za neovlašten promet oružja i vojne opreme. Pritvor prema ovom rješenju može da traje do 18. decembra 2010. godine.

Trećeosumnjičenom Zlatku Murtiću sud je izrekao mjere zabrane napuštanja mjesta boravišta. Osim toga nadležna policijska stanica kontrolisaće jednom dnevno da li Murtić boravi na prijavljenoj adresi.

Kličić, Tahirović i Murtić su uhapšeni u akciji Agencije za istrage i zaštitu (SIPA), u kojoj je zaplijenjeno 39 kilograma eksploziva i veća količina naoružanja.  N. T.

Dvojica Mostaraca uhapšena zbog droge

SPLIT - Hrvatska policija uhapsila je u Splitu državljane Bosne i Hercegovine Ivana Miličevića (46)  i Romea Džidića (23) iz Mostara i M. Č. (46) i E. M. (46) iz Trogira u Hrvatskoj zbog sumnje da su se bavili švercom droge.

Prilikom hapšenja zaplijenjeno je 14 kilograma marihuane, nešto manje od 15.000 kuna, vaga za precizno mjerenje i pribor za pakovanje droge. Droga, vrijedna oko 700.000 kuna (oko 200.000) maraka, pronađena je 19. novembra u garaži na trogirskom području, a osumnjičeni su privedeni u subotu.

Uhapšeni Mostarci Miličević i Džidić drogu su iz BiH unijeli u Hrvatsku, a M. Č. (46) i E. M. (46) iz Trogira preuzeli je i čuvali u više paketa u garaži u Trogiru. N. T.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.