Crna hronika - utorak, 17, januar

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Crna hronika - utorak, 17, januar

Šest osoba povrijeđeno u lančanom sudaru

MOSTAR - Šest osoba je povrijeđeno u saobraćajnoj nesreći u nedjelju uveče u mjestu Grabovici kod Mostara, potvrđeno je u policiji. Do nesreće je došlo oko 18 časova, a učestvovala su tri automobila: "reno fluens", kojim je upravljao Denis Miloš, "golf", za čijim volanom je bio Nedžad Voloder i "audi 80" čiji je vozač bio Almir Terzić (27) iz Bugojna.Najteže je povrijeđena djevojčica Merjem Voloder (7), koja je zajedno sa ocem Nedžadom Voloderom (35) zadržana na liječenu u bolnici. Majka djevojčice Alisa Voloder (33) poslije pružene pomoći puštena je na kućno liječenje. Osim njih troje, povrijeđeni su i Denis i Vesna Miloš te Igor Hojlaš. Denis Miloš i Igor Hojlaš su poslije pružene pomoći takođe pušteni na kućno liječenje, dok je Vesna zadržana na Odjeljenju traumatologije bolnice u Mostaru. G. O.

Sugrađanina udario čekićem po glavi

GRADIŠKA - Marko L. (49) iz Gradiške poslije svađe sa sugrađaninom Šerifom M. udario ga je čekićem po glavi i teško ga povrijedio, saznaje "Glas Srpske".

Prije toga došlo je do svađe između njih dvojice u salonu namještaja gdje je zaposlen Marko L. u Kozincima kod Gradiške. Potom je Marko L. Šerifa M. udario čekićem po glavi.

Šerif M. je prevezen u bolnicu, gdje je zbog težine povreda zadržan na liječenju. G. O.

Uz prijetnju pištoljem oteo 3.640 KM

BANjALUKA - Maskirani razbojnik naoružan pištoljem opljačkao je samoposlugu "Moj market" u ulici Sime Matavulja u Banjaluci i od radnice oteo oko 3.640 maraka, potvrđeno je u CJB Banjaluka.

Kako nezvanično saznajemo, razbojnik je u nedjelju u večernjim časovima ušao u market maskiran i pištoljem gurnuo radnicu koja je radila za kasom. Potom je uzeo pazar iz kase i pobjegao.

Po načinu na koji je izvršeno ovo razbojništvo policija sumnja da je moguće da ga je počinio razbojnik koga istražioci nazivaju Pahuljica, a koji već više mjeseci pljačka markete na području Banjaluke.

Policija je obavila uviđaj i prikupila određene dokaze koje bi mogli da im pomognu u pronalasku pljačkaša. G. O.

Priveden zbog krađe "kadeta"

KOZARSKA DUBICA - Radoslav Lazić (19) iz Kozarske Dubice uhapšen je zbog sumnje da je ukrao "opel kadet" u ulici Isidore Sekulić u Kozarskoj Dubici.

Kako nezvanično saznajemo, garaža iz koje je ukraden automobil bila je otključana, a u automobilu je bio ključ.

Policija je automobil, koji je bio ostavljen pored puta, pronašla u selu Parnice u blizini Kozarske Dubice. G. O.

Lopovi pokupili nakit i prehrambene proizvode

BIJELjINA - Policija traga za nepoznatim osobama koje su u nedjelju na području Bijeljine provalili u prodavnicu i kuću iz kojih su ukrali robu vrijednu oko dvije hiljade maraka, saopšteno je iz CJB Bijeljina.

Lopovi su provalili ulazna vrata prodavnice "Una dva" vlasništvo M. J. u Kovačićima kod Bijeljine i ukrali su suhomesnate proizvode, razne vrste cigareta, čokolade i prašak za veš, a sve u vrijednosti od oko hiljadu maraka.

U nedjelju je u Bijeljini provaljeno i u kuću vlasništvo S. T. odakle je ukraden pištolj i zlatni nakit, a pričinjena je šteta od oko hiljadu maraka. G. O.

Alarm otjerao lopove

DOBOJ - Nepoznate osobe počinile su u protekla dva dana provalu u kuću u Boljaniću kod Doboja, vlasništvo Đ. Đ., koji se nalazi na radu u inostranstvu.

Utvrđeno je da su isjekli elektrokablove na brojilu, koje se nalazi u neposrednoj blizini kuće, kako bi onesposobili sigurnosni alarm pa su provalili u kuću.

U prizemlju su ukrali brusilicu i oko 30 metara samonosivog elektrokabla. Kada su provalili ulazna vrata na spratu kuće, oglasio se alarm, pa su lopovi pobjegli. Sl. P.

Uhapšen pa predat Sudskoj policiji

BANjALUKA - Radomir L. (28) iz Banjaluke uhapšen je 14. januara na osnovu potjernice koju je za njim raspisao Centar javne bezbjednosti Banjaluka.

Radomir L. uhapšen je u Bronzanom Majdanu, a isti dan je predat radnicima Sudske policije na dalje postupanje. G. O.

Ukrali i zaklali prase

BANjALUKA - Ognjen Medaković (25) i Marko Guševac (24) obojica iz Banjaluke uhapšeni su zbog krađe praseta težine oko 30 kilograma.

Medaković i Guševac su u noći između 14. i 15. januara u Konotarima kod Banjaluke iz otključanog svinjca ukrali prase. Policija je kod njih pronašla zaklano prase, koje je oduzeto i vraćeno vlasniku, a protiv njih biće podnesen izvještaj nadležnom tužilaštvu. G. O.

Sugrađanina ranio u noge ispred ugostiteljskog objekta

ZENICA - Zeničanin T. I. uhapšen je zbog sumnje da je ispred ugostiteljskog objekta "Ten" u Zenici, u nedjelju u jutro pucajući iz pištolja, ranio u noge sugrađanina Z. F.  rečeno je agencijama u MUP-u Zeničko-dobojskog kantona.

On je osumnjičen da je ispalio četiri metka u potkoljenice Z. F. koji je sa teškim povredama  smješten u Kantonalnu bolnicu Zenica. Policija je od napadača oduzela pištolj.

Vlasnik preduzeća pištoljem prijetio radniku

DRVAR - Protiv vlasnika preduzeća "Šuming" iz Drvara Ante Lovrinovića (59), koji je osumnjičen da je prijetnjom pištoljem počinio krivično djelo ugrožavanja bezbjednosti, podnesena je krivična prijava, potvrđeno je iz MUP-a Livanjskog kantona, javile su agencije.

Lovrinović je osumnjičen da je 11. januara oko 16.30 časova u krugu preduzeća "Šuming" u Drvaru, poslije kraće prepirke sa radnikom ovog preduzeća J. D. (32) iz Mrkonjić Grada, koji je tražio da mu isplati zarađenih 2.000 maraka, iz džepa jakne izvukao pištolj i uperio ga prema njemu, a potom i prema N. D. (42), takođe iz Mrkonjić Grada, nastanjenom u Drvaru.
Na zahtjev policije on je predao pištolj "magnum 357".

Opljačkane dvije kladionice u jednom danu

SARAJEVO - Policija traga za nepoznatim osobama koje su u nedjelju opljačkale dvije sportske kladionice, "Formulu" i "Milenijum" u Sarajevu, potvrđeno je u policiji.

Nepoznati razbojnik je u nedjelju oko 11 časova u kladionici "Formula" u Paromlinskoj ulici prijeteći pištoljem od radnice oteo novac i mobilni telefon i pobjegao.

Istog dana u večernjim časovima na sličan način opljačkana je kladionica "Milenijum" u ulici Kemala Kapetanovića, kada je nepoznati razbojnik prijeteći pištoljem pokupio sav pazar i pobjegao u nepoznatom pravcu. G. O.

Tražila Antoniju Bilić lažući da je policajac

ŠIBENIK - Šibenska policija uhapsila je i ispitala Splićanku (26), koja se lažno predstavljala kao policajac i istraživala nestanak Antonije Bilić (17) za čije je ubistvo optužen Dragan Paravinja, saopšteno je iz Šibensko-kninske policijske uprave.

Oni su dodali da se ova djevojka sumnjiči da je počinila krivično djelo lažno predstavljanje. Antonija Bilić nestala je 7. juna, a ova Splićanka je svoju istragu pokrenula dvije sedmice kasnije.

Paravinja se nalazi u Kazneno-popravnom zavodu Banjaluka na Tunjicama gdje izdržava kaznu od dvije godine i deset mjeseci zatvora zbog pokušaja silovanja 2002. godine na koju je osuđen u Osnovnom sudu u Sokocu, a presudu je potvrdio Okružni sud u Istočnom Sarajevu. G. O.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.