Crna hronika - srijeda, 9, mart

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Crna hronika - srijeda, 9, mart

Pravobranilaštvo povećalo odštetni zahtjev Mirku Stojiću

BANjALUKA - Pravobranilaštvo Republike Srpske juče je za 21.000 maraka povećalo svoj odštetni zahtjev protiv bivšeg sekretara i šefa Kabineta predsjednika RS Mirka Stojića, protiv kojeg se u banjalučkom Okružnom sudu vodi postupak za primanje mita i zloupotrebu službenog položaja. Sada je ukupan zahtjev Pravobranilaštva za naknadu štete 32.115 maraka. Zahtjev je sudskom vijeću predala zastupnik Pravobranilaštva Maja Nišević na nastavku suđenja Stojiću. Pravobranilaštvo je ranije tražilo odštetu u iznosu od 11.115 maraka. Stojić je optužen da je od novembra 2006. do februara 2008. godine krivičnim djelima sebi i drugima pribavio više od 350.000 maraka za koje je oštećen budžet RS.  N. T.

Ukrali željezo iz klaonice

BROD - Policija je u Brodu uhapsila D. G. i Č. R. iz tog grada zbog sumnje da su počinili krađu željeza u objektu vlasništvo preduzeća Klaonica "29. novembar", koja nije u funkciji.

Policajci su, prilikom obavljanja redovnih zadataka, u ponedjeljak u krugu preduzeća za otkup sekundarnih sirovina zatekli D. G. i Č. R., kod kojih su nađeni ukradeni predmeti. Oni su poslije kriminalističke obrade pušteni na slobodu. Sl. P.

Opljačkana prodavnica

TREBINjE - Maskirano lice opljačkalo je u ponedjeljak uveče prodavnicu "Natura" u Trebinju vlasništvo E. L., iz koje je odnijelo oko 600 maraka i pobjeglo u nepoznatom pravcu, potvrđeno je u CJB Trebinje.

Pljačka je počinjena u ponedjeljak oko 20.50 časova u trebinjskoj ulici Doktora Levija. G. O.

Ukrao 200 maraka

BANjALUKA - Nepoznato lice je prijeteći pištoljem iz prodavnice "Orion 3" u Banjaluci ukralo oko 200 maraka, saopšteno je iz CJB Banjaluka. Pljačka je počinjena oko 21.45 časova u ulici Federika Garsije Lorke. G. O.

Iz kladionice ukrao 185 KM

ISTOČNO SARAJEVO - Nepoznato lice ukralo je iz sportske kladionice "Premijer" u Istočnom Novom Sarajevu 185 maraka i dva mobilna telefona, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo. G. O.

Kombijem ubio pješaka

TUZLA - Pješak Š. J. (71) poginuo je u Živinicama kada ga je udario kombi "transporter" kojim je upravljao D. Ć. (19), saopšteno je juče iz Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona.

Nesreća se dogodila u ulici Stara pruga u Živinicama, a o ovoj nesreći obaviješten je kantonalni tužilac, a uviđaj je obavila policija iz Živinica. G. O.

Pregazio policajca koji ga je zaustavljao

TUZLA - Opštinski sud u Tuzli odredio je juče pritvor Miroslavu Saši Antunoviću (31), koji je nakon što je ukrao CD-plejer iz parkiranog automobila u Tuzli, pregazio policajca koji je pokušao da ga zaustavi.

Antunović je u petak popodne čekao u BMW-u dok je njegov prijatelj A. G. (28) provaljivao u "golf" koji je bio parkiran u tuzlanskom naselju Simin han.

Kada je ukrao CD-plejer, krenuo je prema BMW-u u kojem ga je čekao Antunović. Međutim, vidio ga je policajac u civilu i odmah potrčao prema lopovima, pokazujući značku. Antunović je odmah vozilom krenuo prema policajcu i udario ga prednjim dijelom automobila. Policajac je zadobio teške povrede. G. O.

Pokušao da ubije sina

LIVNO - Miletu Vidoviću (64) iz Drvara, osumnjičenom za pokušaj ubistva sina Željka (41), sudija za prethodno saslušanje Kantonalnog suda u Livnu odredio je juče jednomjesečni pritvor, potvrđeno je u ovom sudu.

Istragom Kantonalnog tužilaštva utvrđeno je da je Vidović 6. marta oko 22 časa u porodičnoj kući poslije svađe sina udario pesnicom u glavu. Potom je sina udario više puta po glavi drvenom nogom od stola od čega je on izgubio svijest i dalje se nalazi u komi.

Protiv Vidovića, koji je bio pijan, podnesena je krivična prijava MUP-a Livanjskog kantona, a pritvor mu je određen zbog sumnje da je pokušao da ubije sina. G. O.

Pucao na zgradu bivše ljubavnice

SARAJEVO - Policija traga za Huseinom Odobašićem koji je u juče ujutru u sarajevskoj ulici Muhameda Hadžijahića pucao na ulazna vrata zgrade u kojoj stanuje P. A. sa kojom je ranije bio u vezi, pri čemu niko nije povrijeđen, potvrđeno je u policiji.

Stanari ove zgrade pričaju da je Odobašić i ranije pravio probleme.
- On je nama poznat odranije. Bio je u vezi sa jednom ženom iz ovog ulaza, ali ga je ona ostavila, što je njega naljutilo - ispričale su komšije.

Sarajevska policija je obavila uviđaj, a sa lica mjesta izuzeli su pronađene tragove.  G. O.

Povrijeđena bivša manekenka

SARAJEVO - Bivša manekenka Nina Hastor iz Sarajeva i saputnik u njenom vozilu "alfa romeo" Irfan Rondić teško su povrijeđeni juče u saobraćajnoj nesreći u sarajevskom naselju Mojmilo.

Rondić je zadobio teške povrede opasne po život, frakturu lobanje i izliv krvi u mozak, a Hastorova je slomila lijevu natkoljenicu. Iz MUP-a Kantona Sarajevo, navodeći njihove inicijale, saopšteno je da je do nesreće došlo kada je vozač "alfa romea" izgubila kontrolu nad vozilom i udarila u stub pored puta. N. T.

Dilerima produžen pritvor

SARAJEVO - Sud BiH produžio je pritvor za pet osoba koje su polovinom februara uhapsili pripadnici SIPA u akciji pod kodnim nazivom "Prenj".

Pritvor je produžen: Damiru Vašičeku (28), Anti Šesti (28), Tomislavu Tomiću (38), Ivanu Čačiju (33) i Alenu Soldi (39). Oni su uhapšeni polovinom februara zbog sumnje da su nabavljali i preprodavali skank.

Pretresom objekata osumnjičenih u Livnu, Mostaru, Ljubuškom i Međugorju pronađene su, između ostalog, dvije puške, dva pištolja, 23 mobilna telefona i 35 SIM kartica, računar, falsifikovana novčanica u apoenu od 50 maraka, bejzbol palica i drugi predmeti. G. O.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.