Foto: Crna hronika - srijeda, 12. septembar
Uhapšen osumnjičeni za ranjavanje mladića
BIJELjINA - Bijeljinska policija uhapsila je Cvijetina Mikića iz Bijeljine koji je 18. septembra iz pištolja ranio u noge sugrađanina Milana Savića (32) i pretukao njegovog brata Milenka Savića i poznanika Milorada Lukića.
On je predat u nadležnost Okružnog tužilaštva Bijeljina koje do zaključenja ovog broja "Glasa Srpske" nije donijelo odluku o daljim koracima protiv njega.
Prema policijskom izvještaju, u kome se navode inicijali učesnika, do obračuna je došlo poslije svađe braće Savić, Lukića i Mikića ispred stovarišta preduzeća "Agrotehnika" u ulici Stefana Dečanskog u Bijeljini.
Prema nezvaničnim informacijama u sukobu je učestvovala veća grupa mladića koja ja izašla iz obližnjeg kafića, a sve je počelo zbog prepirke u vezi sa pjesmama koje su puštali u lokalu.N. T.
NOVI GRAD - Mirsad Kapetanović (42) iz Kozarca poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u ponedjeljak oko 15 časova u mjestu Rakani, na magistralnom putu Novi Grad - Otoka.
Do nesreće je došlo kada se BMW, kojim je upravljao Kapetanović, iz još neutvrđenih razloga sudario sa kamionom koji je vozio M. M.
Sa Kapetanovićem je u automobilu bio Edvin Talić (35) iz Prijedora, koji je teško povrijeđen.
Dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Banjaluka i službenici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Prijedor obavili su uviđaj, a uzrok nesreće biće utvrđen poslije vještačenja. B. V.
BANjALUKA - MUP Republike Srpske podnio je Okružnom tužilaštvu Banjaluka izvještaj protiv jednog lica iz Banjaluke zbog osnova sumnje da je počinilo krivično djelo iskorišćavanje djece i maloljetnih lica za pornografiju.
- Lice se sumnjiči da je sa svog radnog mjesta koristeći veb stranicu njnjnj.iskrica.com počinilo to djelo nad maloljetnom ženskom osobom iz Hrvatske, a sve radi pribavljanja fotografija pornografske sadržine - navodi se u saopštenju iz MUP-a RS.
Lice je osumnjičeno da je krivično djelo vršilo u periodu od 14. juna do 7. jula prošle godine. G. O.
LAKTAŠI - Laktaška policija oduzela je u ponedjeljak od Z. A. iz okoline Laktaša četiri trotilska metka i šest električnih detonatorskih kapisli, saopšteno je juče iz CJB Banjaluka.
Protiv Z. A. nadležnom tužilaštvu biće podnesen izvještaj zbog počinjenog krivičnog djela nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija. G. O.
LjUBINjE - Policija iz Ljubinja utvrdila je da je D. Š. iz tog grada u noći između 10. i 11. septembra opljačkao kuću u mjestu Donji Gradac i da je odnio 30 maraka.
U Centru javne bezbjednosti navode da je pljačkaš ušao kroz prozor i ispremetao stvari po kući, te da je pobjegao sa ukradenih 30 maraka.
U policiji su naveli da su dokumentovali ovo krivično djelo i Okružnom tužilaštvu Trebinje dostavili izvještaj protiv D. Š. G. O.
TREBINjE - Trebinjska policija pronašla je poslije nekoliko dana potrage ukradenu "škodu oktaviju" vlasništvo trgovačkog lanca "Delta maksi".
Automobil je pronađen u mjestu Dražin Do, a ukraden je u noći između 14. i 15. septembra u ulici Jovana Raškovića u Trebinju. G. O.
BIJELjINA - Policija pokušava da uđe u trag lopovima koji su u noći između nedjelje i ponedjeljka sa parkinga u Bijeljini ukrali automobil "audi".
U Centru javne bezbjednosti Bijeljina navode da je automobil vlasništvo G. R., a njegova vrijednost procijenjena je na oko 2.500 maraka. G. O.
TREBINjE - Policija iz Trebinja dostavila je u ponedjeljak Okružnom tužilaštvu u ovom gradu izvještaj protiv Ć. H. iz Trebinja zbog nasilja u porodici.
U Centru javne bezbjednosti Trebinje naveli su da je Ć. H. osumnjičen da je 10. septembra prijetio, a potom i fizički napao svoju nevjenčanu suprugu. G. O.
NOVI GRAD - Policija traga za lopovima koji su u noći između nedjelje i ponedjeljka opljačkali kiosk i odnijeli veću količinu cigareta.
Policija je izvršila uviđaj, a procjena materijalne šeta biće naknadno obavljena. B. V.
SARAJEVO - Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv Dragana Neškovića i Zorana Ilića koja ih tereti za zločin protiv čovječnosti, saopšteno je juče iz ovog suda.
U optužnici se navodi da su Nešković i Ilić, kao pripadnici Centra za obuku Jahorina Specijalne brigade policije MUP-a RS, 12. i 13. jula 1995. godine u naselju Budak blizu Potočara naoružani automatskim puškama učestvovali u pretresu bošnjačkih kuća. Njihov cilj bio je da okupe bošnjačko stanovništvo i sprovedu ga u bazu Ujedinjenih nacija u Potočarima. Prema optužnici, oni su 13. i 14. jula 1995. godine, zajedno sa drugim pripadnicima Centra za obuku Jahorina, duž puta Kravica - Konjević Polje zarobljavali bošnjačke muškarce, koji su u grupama odvođeni u Zemljoradničku zadrugu "Kravica" gdje su ubijeni.
Nešković je optužen da je naredio dvojici, njemu poznatih pripadnika pomenutog centra, da ubiju dvojicu zarobljenih muškaraca, što su oni i učinili, dok je Ilić iz automatskog oružja pucao u tijela strijeljanih zarobljenika kako niko ne bi preživio. N. T.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.