Crna hronika - ponedjeljak, 8. mart

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Crna hronika - ponedjeljak, 8. mart

Povrijeđene dvije osobe

TUZLA - Dvije osobe zadobile su teške tjelesne povrede u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče u 1.45 časova u ulici 18. hrvatske brigade u naselju Solana u Tuzli, kada je automobil udario u stub ulične rasvjete.

Do saobraćajne nesreće je došlo kada je H. H. (23) iz Tuzle, vozeći automobil "ford" iz pravca naselja Irac prema bolnici Kreka, izgubio kontrolu nad automobilom i udario u stub ulične rasvjete, zaustavivši se na trotoaru. Pretpostavlja se da je uzrok saobraćajne nesreće neprilagođena brzina stanju i uslovima na putu.

Teško povrijeđenog vozača H. H. i suvozača O. I. iz Tuzle iz smrskanog automobila izbavili su pripadnici Profesionalne vatrogasne brigade Tuzla, poslije čega su kolima Hitne pomoći Doma zdravlja odvezeni u bolnicu. G. O.

Zapaljen automobil u Tuzlanskom naselju Brđani

TUZLA - U tuzlanskom naselju Brđani, u podmetnutom požaru izgorio je automobil "seat altea", vlasništvo Margarete Hadžić, a teško je oštećena i garaža, prenose agencije.

Uviđaj su obavili pripadnici krim-policije iz Tuzle i Federalnog MUP-a.

Iako se sumnjalo da je u automobil bio postavljen eksploziv, dežurni kantonalni tužilac je kazao da su vještaci isključili tu mogućnost.

Vlasnik automobila Margareta Hadžić nije željela ništa da govori dok se istraga ne okonča. Kaže da, izuzev Merseda Hadžića, zvanog Mirso Švicarac, koji se zbog više krivičnih djela, među kojim je i pucnjava u sarajevskom kafiću "Inkognito", već dugo krije od policije, ona nema drugih neprijatelja.

Razbojnik ukrao zlatni nakit

TUZLA - Nepoznati razbojnik je u subotu u ulici Ive Andrića u Tuzli provalio u porodičnu kuću vlasništvo P. N. iz tog grada i ukrao neutvrđenu količinu zlatnog nakita, saopšteno je juče iz policije.

U MUP-u Tuzlanskog kantona rekli su da je lopov ušao u kuću rasporivši PVC mrežicu i razvalivši prozor u toaletu kuće.

- Tom prilikom ukradena je neutvrđena količina zlatnog nakita o čijoj se vrijednosti vlasnik nije izjasnio - dodali su u policiji. G. O.

Privedeni zbog krađe

SARAJEVO - Službenici Prve policijske uprave su u subotu lišili slobode S. A. (27) i Almira Alića (26) iz Ilidže, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo krađe, saopšteno je juče iz MUP-a Kantona Sarajevo, javile su agencije.

Službenici Prve policijske uprave su u subotu uhapsili i Š. E. (27) iz Vogošće zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo teške krađe.

Osoba je poslije obavljene kriminalističke obrade otpuštena iz službenih prostorija.

Ukradena "škoda oktavija"

TUZLA - U ulici Albina Herljevića u tuzlanskom naselju Slatina nepoznato lice u subotu rano ujutru ukralo je automobil "škoda oktavija" vlasništvo Jorgovana Begovića iz Tuzle. Begović je štetu procijenio na 28.000 maraka. G. O.

Ukradena muzička linija

ZENICA - Nepoznati lopov je u noći između petka i subote u ulici Lukovo polje broj osam u Zenici iz kuće vlasništvo Š. Č. ukrao muzičku liniju i kasetofon, saopšteno je juče iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona, javile su agencije.

Lopov odnio laptop

TUZLA - U operativnom dežurstvu MUP-a Tuzlanskog kantona potvrđeno je da je u subotu oko 19 časova u ulici Nendek u Tuzli nepoznato lice opljačkalo porodičnu kuću vlasništvo K. A. iz Tuzle. U pljački su ukradeni laptop, konzola za video-igre, tri ženska zlatna prstena i 500 maraka. G. O.

Privedeni zbog krađe

MAGLAJ - M. N. i B. E. iz Maglaja lišeni su slobode zbog sumnje da su u noći između petka i subote u ulici Aleja ljiljana, iz prodavnice "FASS", vlasništvo M. S. iz Maglaja, ukrali sokove, saopšteno je juče iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona, prenose agencije.

U tuči teže povrijeđene dvije osobe

VISOKO - M. Z. i I. S. iz Visokog zadobili su teže tjelesne povrede u međusobnoj tuči koja se dogodila u subotu uveče u mjestu Gračanica, opština Visoko, saopšteno je juče iz MUP-a Zeničko-dobojskog kantona.

Poslije ukazane prve pomoći u Domu zdravlja Visoko, M. Z. i I. S. prevezeni su na liječenje u Kantonalnu bolnicu Zenica, prenijele su agencije.

Poginuo pješak

POZNANOVEC - Vozač "mercedesa" Š. D. (46) iz Svetog Križa Začretja udario je u subotu uveče pješaka u mjestu Poznanovec, koji je od zadobijenih povreda preminuo, prenose hrvatski mediji.

Pješak nije imao uz sebe nikakva dokumenta pa tek treba da bude utvrđen njegov identitet.

Tijelo je prevezeno u Zavod za sudsku medicinu. Istraga o tačnim uzrocima nesreće je u toku.

Mladić pretučen dok se vraćao kući

SPLIT - Dino M. (19) iz Splita napadnut je i pretučen u noći između subote i nedjelje dok se na Bačvicama vraćao kući iz noćnog izlaska, javljaju hrvatski mediji.

U Kliničko-bolničkom centru Split Dinu M. utvrđen je dvostruki prelom vilice. Policiji je izjavio da se baš i ne sjeća najbolje šta se dogodilo.

Dodao je da pamti da je napadnut na raskrsnici Viške ulice i Preradovićevog šetališta, gdje su ga dvojica nepoznatih muškaraca zaskočila u bijelom automobilu. Navodno su mu nešto dobacivali, pa ga napali kada je odgovorio na provokacije.

Policija utvrđuje okolnosti prijavljenog događaja i traga za napadačima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.