Foto: Crna hronika - petak
Izvještaj zbog droge
BANjA LUKA - Sektor kriminalističke policije CJB Banja Luka u srijedu je banjolučkom Okružnom tužilaštvu podnio izvještaj protiv Z. S. iz Banje Luke zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja i promet opojnih droga. N. T.
BANjA LUKA - Nepoznato lice u srijedu oko 19.45 časova napalo je maloljetnika u ulici Kralja Petra Prvog Oslobodioca u Prijedoru i otelo mu mobilni telefon, saopšteno je juče iz CJB Banja Luka. U saopštenju se dodaje da je napadač veoma brzo pobjegao nakon što je maloljetniku oteo telefon i policija traga za njim.N. T.
HAN PIJESAK - Policijskoj stanici Han Pijesak u srijedu je prijavljen Z. M. (74) iz Brložnika za napad i psihičko zlostavljanje supruge, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo.
- Odmah nakon prijave pripadnici policije su izašli na lice mjesta te od imenovanih uzeli izjave. Povrijeđena je prevezena u Dom zdravlja Han Pijesak, gdje joj je ukazana ljekarska pomoć - istakli su u policiji.N. T.
ČAJNIČE - Policijska stanica Čajniče podnijela je prekršajnu prijavu protiv M. K. (22), jer je prijetio policajcima koji su ga kontrolisali nakon što je narušio javni red i mir, saopšteno je juče iz CJB Istočno Sarajevo. N. T.
BIJELjINA - Bijeljinska policija u srijedu je uhapsila Nikolu Čigoju (18) zbog izazivanja opšte opasnosti u kafe-baru "Belavista" u Bijeljini, saopštio je juče bijeljinski Centar javne bezbjednosti, navodeći inicijale uhapšenog.
On je predat bijeljinskom Okružnom tužilaštvu i do završetka ovog broja "Glasa Srpske" saslušanje nije bilo završeno.
Nikola Čigoja se tereti da je zajedno sa Veliborom Miloševićem zvanim Velo (25) u pomenutom kafiću 30. novembra napao suvlasnika Dragana Lakića (33), koji je teško povrijeđen. N. T.
DOBOJ - Alarm na preduzeću "Riva kompani" spriječio je provalnike da uđu u magacin. Kako du naveli u CJB Doboj, nepoznate osobe su u noći između srijede i četvrtka pokušale da onesposobe alarm ovog preduzeća.
- Pri njihovom ulasku u objekat upalio se alarm, nakon čega su pobjegli u nepoznatom pravcu. Vlasnik preduzeća E. Ć. za sada se nije izjasnio o pričinjenoj materijalnoj šteti - naveli su u dobojskoj policiji. N. T.
BIJELjINA - Dio krova na kući H. B. (36) u Bijeljini izgorio je u požaru koji je izbio juče oko četiri časa ujutro, saopšteno je juče iz CJB Bijeljina. Izvršenim uviđajem utvrđeno je da je požar izazvao zapaljeni dimnjak, naveli su u policiji. N. T.
BROD - Nepoznate osobe u utorak su u Brodu polupale stakla na dva autobusa vlasništvo preduzeća "Milinović" iz Prijedora, saopšteno je juče iz Centra javne bezbjednosti Doboj.
U saopštenju se navodi da je na autobusima ostavljena ceduljica sa prijetećom porukom "Milinoviću, seli se odavde, mrak će da te pojede, ovde je A. T. P. I. S. T. P. gov.. seli se!".
Autobusi su bili parkirani ispred Sportskog centra u Brodu.
- Kriminalistička policija Brod izvršila je uviđaj i preduzima potrebne mjere s ciljem pronalaska izvršioca ili izvršilaca navedenih ovog djela - istakli su u policiji. N. T.
TREBINjE - Na području Centra javne bezbjednosti Trebinje protekla 24 časa desile su se tri provalne krađe. Kako se navodi u saopštenju ovog centra, iz kuće A. B. nepoznati provalnici ukrali su novac, piće i pištolj.
Iste noći iz prostorija košarkaškog kluba Hercegovac u Bileći ukraden je kompjuter, a iz prodavnice "Vulkom" određena količina razne robe.
Lopovi su posjetili gradilište crkve u trebinjskom naselju Hrupjela, odakle su ukrali elektromotor sa dizalice vlasništvo preduzeća "Neimarstvo Trebinje". Policija traga za lopovima.N. T.
SARAJEVO - Pripadnici jedinice Granične policije BiH Hum od lica H. E. (36) iz Tuzle oduzeli su 1,5 kilograma heroina, saopštio je juče direktor GP BiH Vinko Dumančić.
Heroin je otkriven u utorak, 2. decembra, a dežurni tužilac BiH naložio je da ovo lice bude uhapšeno zbog postojanja osnova sumnje da je počinilo krivično djelo neovlašćenog prometa opojne droge.
Dumančić je dodao da vrijednost oduzete količine heroina iznosi oko 20.000 evra, ali da se taj iznos višestruko povećava rasparčavanjem droge.
SARAJEVO - Suđenje Radomiru Vukoviću i Zoranu Tomiću, bivšim pripadnicima Drugog odreda Specijalne policije u Šekovićima, optuženim za genocid u Srebrenici, počelo je juče u Sudu BiH iznošenjem uvodnih riječi.
Tužilac Ibro Bulić u uvodnoj riječi je rekao da će dokazati da su optuženi 12. jula 1995. godine učestvovali u pretresu bošnjačkih sela u okolini Potočara, s ciljem njihovog protjerivanja na područje pod kontrolom Armije BiH.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.