Foto: Crna hronika - četvrtak, 4. novembar
Kamenjem na Katoličku gimnaziju
BANjALUKA - Banjalučka policija privela je lica sa inicijalima K. D. i Đ. D. iz Banjaluke koji su zatečeni u kamenovanju Katoličke gimnazije u Banjaluci, javila je Srna.
Pripadnici Policijske stanice Banjaluka centar su u utorak oko jedan čas ujutro, poslije dojave o napadu na Katoličku gimnaziju, zatekli ova lica, koja su bila pijana, kako bacaju kamenje i pokušavaju da uđu u unutrašnjost škole, poslije čega su ih priveli.
Poslije kriminalističke obrade protiv K. D. i Đ. D. biće podnesen izvještaj Sudu za prekršaje zbog kršenja javnog reda i mira, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.
ČELINAC - Dragan Mlađenović (27) iz mjesta Lađevci kod Čelinca poginuo je juče prijepodne kada je traktorom sletio s kolovoza u kanal pored puta dubok oko tri metra.
Mlađenović je iz još nepoznatih razloga izgubio kontrolu nad vozilom i sletio u kanal. Traktor se prevrnuo prije nego što je uspio da iskoči i pritisnuo ga tako da je na mjestu ostao mrtav. G. O.
GRAHOVO - Milka Lošić, (74), povratnica u selo Ugarci na području opštine Grahovo, objesila se na tavanu svoje porodične kuće.
Policija je saopštila da je uviđajem utvrđeno da je riječ o samoubistvu čiji motivi nisu poznati.
Inače, ovo je 13. slučaj samoubistva na području Livanjskog kantona od početka ove godine. G. O.
BANjALUKA - Banjalučki Okružni sud juče je odredio jednomjesečni pritvor Nedeljku Bukviću (18) i Vladanu Bolobanu (18) iz Dragočaja kod Banjaluke koji su osumnjičeni za premlaćivanje i pljačku Milana Jurića Uče (60) u njegovoj kući u Dragočaju. Pritvor im je određen zbog bojazni da bi njihovim boravkom na slobodi bila uznemirena javnost.
Bukvić i Boloban se sumnjiče da su Jurića zvanog Učo pretukli 24. oktobra nakon što su u njegovu kuću Dragočaju ušli kroz prozor i oteli mu oko 15.000 maraka. Prilikom njihovog hapšenja policija je pronašla 4300 maraka i odijelo korišćeno u razbojništvu. N. T.
BANjALUKA - Okružni sud u Banjaluci potvrdio je optužnicu banjalučkog Tužilaštva protiv dvije organizovane grupe uhapšenih u policijskoj akciji "Fokus", kojom ih tereti za nelegalnu trgovinu skanka i heroina.
Tužilaštvo je nakon potvrđivanja zatražilo od banjalučkog suda da produži pritvor za 12 osumnjičenih do okončanja suđenja. Iz suda je juče potvrđeno da će odluka o pritvoru biti donesena danas ne saopštavajući protiv kojih osumnjičenih je zatraženo produženje pritvora.
Akcija "Fokus" počela je 5. avgusta ove godine, kada su uhapšeni policiji odranije poznat narko-diler Danijel Radovanović i njegov punac Milivoje Kerešević. Poslije njihovog hapšenja policija je uhapsila još 22 osumnjičenih. N. T.
TESLIĆ - Nepoznata lica su u noći između ponedjeljka i utorka provalila u samoposlugu DOO "Košuta", odakle su ukrali veću količinu različite robe, potvrdili su u CJB Doboj.
Policija je utvrdila da su oni obili prozor kroz koji su ušli unutra i ukrali cigarete, posteljinu, konzervisane, konditorske i kozmetički proizvode, a vlasnik će se naknadno izjasniti o visini štete. G. O.
MODRIČA - Policija traga za razbojnicima koji su u utorak, pola časa poslije ponoći, u Modriči opljačkali benzinsku pumpu "Dušanić", saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Doboj.
- Uviđajem je utvrđeno da su dva nepoznata maskirana lica od radnika pumpe, uz prijetnju, ukrali novac od pazara - rekli su u policiji. G. O.
PALE - Radnik Olimpijskog centra "Jahorina" u utorak oko sedam časova prijavio je policiji na Palama da su u mjestu Skočine nepoznata lica ukrala 12 metara bakarnog kabla, navodi se u saopštenju iz Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo.
Kabal je služio za napajanje topova za osnježivanje skijaških staza. Po ovlašćenju dežurnog tužioca policija je obavila uviđaj. G. O.
TUZLA - Slaviša S. (23) i maloljetnik O. Č. (17), oba iz Krtove, u opštini Lukavac, privedeni su na kriminalističku obradu u Policijsku stanicu Lukavac, jer su u objektima koje koriste pronađeni predmeti koji potiču iz više krađa na području ove opštine, javila je Srna.
Pretresom kuća i pomoćnih objekata pronađene su, osim ukradene tehničke robe, i dvije ručne bombe, automatska puška sa osam okvira za municiju, te lovačka puška, saopšteno je juče iz Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona.
Kuće i pomoćni objekti su vlasništvo Boška Č., Cvijete P. i Đorđa Đ. u mjestu Krtova kod Lukavca.
DUBROVNIK - Nezaposleni profesor Željko Adžović (36) iz Trebinja osuđen je u Opštinskom sudu u Dubrovniku na šest mjeseci zatvora zbog zadovoljavanja požude pred maloljetnim licima.
Tokom suđenja je dokazano da je Adžović 28. avgusta oko 17 časova, dok je bio na kupanju u mjestu Mlini, iznenada rukom uhvatio za zadnjicu 14-godišnju djevojčicu koja se tu kupala.
Poslije toga je skinuo kupaće gaćice i pokazivao polni organ maloljetnicima. Poslije toga su ga djeca sa šipkama i kamenjem u rukama okružili, a Adžović je, kada je vidio patrolu policije, skočio u more.
Suđenje je bilo zatvoreno za javnost. Adžović je u pritvoru od 28. avgusta. R. Mi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.