Četiri osobe poginule u saobraćajnim nesrećama

Goran Obradović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Četiri osobe poginule u saobraćajnim nesrećama

BANjALUKA - Četiri osobe su poginule, a više ih je povrijeđeno u saobraćajnim nesrećama koje su se dogodile od 6. do 9. januara na putevima u BiH, potvrđeno je juče u policiji.

U nesreći koja se dogodila u petak u Bijeljini poginuo je pješak M. J. (30) iz tog grada. Takođe pješak Stana Vučina (87) stradala je 8. januara na magistralnom putu Široki Brijeg - Mostar. Irhad Šerifović (22) iz Gradačca poginuo je 7. januara u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u tuzlanskom naselju Solana, a istog dana Elvir Harbaš (24) preminuo je usljed povreda koje je zadobio u nesreći koja se dogodila dan ranije u Bihaću.

Pješak Stana Vučina (87) iz Žovnica kod Mostara poginula je kada je na nju naletio kamion "mercedes" koji se kretao iz pravca Mostara. Nesrećna starica krenula je na misu u katoličku crkvu.

- Vozač kamiona B. S. vraćao se s posla, iz treće smjene i kasno je primijetio Stanu Vučina koja se u jednom trenutku našla na bijeloj liniji na sredini puta. On je pokušao da koči, ali nije uspio da je izbjegne. Alkotestiranjem je utvrđeno da vozač nije bio pod dejstvom alkohola - istakli su u policiji.

Mještani sela Žovnice ispričali su da je nesrećna starica svake nedjelje pješačila iz sela u Mostar na misu i da je toga dana takođe krenula prema Mostaru.

U drugoj nesreći u Donjim Magnojevićima kod Bijeljine 6. januara oko 17 časova poginuo je takođe pješak M. J. (30) iz tog grada.

I njega je udario kamion "mercedes" kojim je je upravljao B. P. (49) iz Magnojevića. Policija je obavila uviđaj, a poslije vještačenja znaće se tačan uzrok nesreće.

Irhad Šerifović stradao je u tuzlanskom naselju Solana. On je vozeći automobil "fijat" udario u ostrvo koje dijeli dvije saobraćajnice, a potom se odbio na drugu stranu puta.

U ovoj nesreći povrijeđena su i dva njegova saputnika Nihad Ćatić (26) i Enver Jusufović (30). Oni su poslije nesreće vozilom Hitne pomoći prevezeni u bolnicu gdje su zadržani na liječenju, a ljekari su im konstatovali teške tjelesne povrede.

Do nesreće je došlo najvjerovatnije zbog neprilagođene brzine. Naređena je obdukcija tijela stradalog, kao i nalaz urina i krvi. Urađeno je i alkotestiranje ostalih saputnika.
Elvir Horbaš bio je u "ford eskortu" kojim je upravljao Edin M. (21), a koji je 6. januara u naselju Pašići kod Bihaća sletio sa puta i udario u betonsku ogradu. Horbaš je teško povrijeđen, a preminuo je u subotu u bolnici u Bihaću. U ovoj nesreći teško su povrijeđeni Edin M. i Edin A. (22) obojica iz Bihaća.

Sudar

Na putevima koje pokriva Centar javne bezbjednosti Bijeljina u noći između nedjelje i ponedjeljka dogodile su se tri saobraćajne nesreće u Bijeljini, Bratuncu i Zvorniku sa manjom materijalnom štetom.

 - U Dvorovima kod Bijeljine na magistralnom putu Bijeljina - Rača, u nedjelju nešto poslije 19 časova sudarili su se autobus i automobil. U nesreći niko nije povrijeđen, a na vozilima je pričinjena manja šteta - rečeno je u policiji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.