Carinici pali zbog zlata iz Turske

Ž. Domazet, G. Obradović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Carinici pali zbog zlata iz Turske

Sarajevo - Šef Carinske ispostave Aerodroma Sarajevo Vehid Sadiković i još devet carinskih službenika ove ispostave privedeni su juče u akciji "Gold", zbog sumnje da su primali mito prilikom carinjenja robe, uglavnom zlata, koje je avionima stizalo u BiH.

Potvrđeno je to juče u Upravi za indirektno oporezivanje BiH, nakon što je u ovoj akciji, koja je sprovedena u jutarnjim časovima, slobode lišeno najmanje 15 lica. Akciju su u Sarajevu, Kiseljaku i u Palama, po nalogu tužioca Posebnog odjeljenja za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju Tužilaštva BiH, sproveli policijski službenici Granične policije BiH i Obavještajno-bezbjednosne agencije (OBA) BiH. 

Prema nezvaničnim informacijama, akcija je povezana s uvozom, odnosno švercom zlata i druge robe iz Turske, ali uglavnom se tiče zlata.

Carinici su radili na putničkom saobraćaju i navodno svi u istoj smjeni.

Jedan od carinskih službenika lišen je slobode na radnom mjestu, a ostali u mjestima boravka. Osim carinskih službenika slobode su lišeni i drugi osumnjičeni koji su učestvovali u počinjenim krivičnim djelima. Uporedo sa hapšenjima, izvršeni su i pretresi na 16 lokacija na području Sarajeva, Kiseljaka i Pala.

 

Opširnije pročitajte u štampanom ili elektronskom izdanju "Glasa Srpske"

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.